Komfortowe warunki dla pacjentów z udarami. ZDJĘCIA

Oddział neurologii i udarowy spełnia wszystkie wymogi i standardy. Sale mają pełny monitoring funkcji życiowych pacjenta. Fot. Anna Moraniec

ŁAŃCUT. Diagnoza, leczenie, rehabilitacja, tak teraz będzie wyglądała terapia udarów w Centrum Medycznym.

Klimatyzowane, duże sale, nowoczesne, zautomatyzowane łóżka, pełny monitoring funkcji życiowych pacjenta – tak wygląda nowa część oddziału neurologicznego i udarowego oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej w Centrum Medycznym w Łańcucie. Pierwsi pacjenci trafią tam już dziś.

– Budynek, w którym mieścił się oddział neurologiczny i rehabilitacji został przedłużony, w ten sposób zyskaliśmy 11 łóżek neurologicznych (na starym odcinku 23), w tym 5 z intensywnym nadzorem – mówi dr Marek Trąd, kierownik oddziału neurologii i udarowego w Centrum Medycznym w Łańcucie. Taki oddział jest potrzebny, bo chorych neurologicznie z roku na rok przybywa. Już teraz leczymy ponad 1100 chorych rocznie.

Nowocześnie i kompleksowo
Dobudówka ma powierzchnię około 1000 m kw. Sale chorych spełniają wszystkie wymagane normy, a standardem dorównują najlepszym placówkom. – Chory będzie miał tu kompleksową opiekę, prosto z karetki trafi na izbę przyjęć, a stamtąd do pracowni tomografii komputerowej gdzie zostanie zdiagnozowany, potem na oddział udarowy, gdzie będzie kompleksowo leczony, a następnie na oddział rehabilitacji (10 łóżek w nowo wybudowanym skrzydle), gdzie będzie usprawniany i gdzie będzie mógł szybciej powracać do zdrowia – mówi z dumą Krzysztof Przyśliwski, prezes Centrum. – Inwestycja pochłonęła 7,5 mln zł, z czego prawie 5 mln pochodziło z Unii, resztę wyłożył szpital. Sam sprzęt medyczny pochłonął ponad 1,8 mln zł.

Placówka liczy, że będzie mogła przejąć część pacjentów z Rzeszowa i okolic, którzy nie mieszczą się w dwu szpitalach na terenie Rzeszowa, bo dzięki krajowej czwórce pacjent może do nich trafić w ciągu kilkunastu minut.

Anna Moraniec

 

 

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments