Komiks zamiast podręcznika

Zamiast zwykłych podręczników uczniowie będą na lekcjach korzystać z komiksów. Fot. www.przejdznazawodowstwo.pl / WUP Rzeszów
Zamiast zwykłych podręczników uczniowie będą na lekcjach korzystać z komiksów. Fot. www.przejdznazawodowstwo.pl / WUP Rzeszów

PODKARPACIE. – Dla uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych i zawodowych tegoroczna jesień na Podkarpaciu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Po wakacyjnych stażach i kursach, przyszedł czas na zajęcia z doradztwa zawodowego w szkołach – informuje nas Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Lekcje będą prowadzone w ciekawy sposób w nowy. Uczniowie zamiast z podręcznikiem, zmierzą się z komiksem. Za pomocą krótkiej i wciągającej historyjki poruszającej kwestie interesujących zawodów, młodzież pozna korzyści związane z kształceniem zawodowym, zarówno jeśli chodzi o dalszą edukację, jak i o zatrudnienie. Uczniowie na zajęciach będą rozmawiać o tym, co chcieliby robić w życiu, w jakiej branży pracować i jak osiągnąć swój cel. Nauczyciele i nauczycielki zostaną wyposażeni w materiały dydaktyczne stworzone specjalnie na potrzeby takiej lekcji.

Młodzi wezmą również udział w licznych konkursach o tematyce zawodowej i będą walczyć o nagrody. Szczegóły dotyczące konkursów znajdują się na stronie: www.przejdznazawodowstwo.pl.

Aby młodzieży na Podkarpaciu ułatwić wybór przyszłej ścieżki zawodowej i zachęcić do postawienia właśnie na fach, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie realizuje projekt „Podkarpacie stawia na zawodowców”, który wsparciem obejmuje ponad 170 szkół zawodowych z województwa podkarpackiego. Wartość projektu wynosi 75 mln zł.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments