Komornik wejdzie do hali „Walter”

Wkrótce do hali sportowej przy ul. Langiewicza wejdzie komornik i m.in. młodzi badmintoniści nie będą mogli już tam grać. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Trwają przygotowania do przejęcia obiektu przez żołnierzy.

Młodzi sportowcy decyzją sądu na wniosek Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie mają opuścić pomieszczenia hali sportowej „Walter” przy ul. Langiewicza. Prezes Roman Koterba (65 l.) nie zgodził się na to, dlatego do obiektu wkrótce wkroczy komornik, który zmusi ich do wyjścia i opróżnienia hali ze sprzętu sportowego.

Jeszcze 27 marca wyrokiem sądowym Rejonowy Zarząd Infrastruktury wyznaczył termin wydania żołnierzom hali sportowej przy ul. Langiewicza. Tego dnia obiekt miało opuścić 150 sportowców (z sekcji: strzeleckiej, badminntona, boksu, judo i brydża). Ponieważ dobrowolnie działacze „Waltera” i sportowcy nie opuścili hali, zdecydowano, że konieczne jest postępowanie egzekucyjne.

– Uzyskanie przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury tytułu wykonawczego uprawnia nas jako wierzyciela do natychmiastowego żądania zwrotu nieruchomości – poinformował płk Krzysztof Kołb-Sielcki, szef RZI w Lublinie. – Poprosiłem zarząd PTS o podjęcie działań umożliwiających protokolarne wydanie nieruchomości. Skoro „Walter” nie dotrzymał wskazanego terminu, to poniesie dodatkowe koszty postępowania egzekucyjnego.

Zdaniem prezesa Romana Koterby, przy dobrej woli obu stron (żołnierzy i PTS „Walter”), można opracować terminarz zajęć w hali sportowej tak, że będą mogli ćwiczyć w niej zarówno żołnierze jak i młodzież. Niestety, lubelskie RZI nie zgodziło się na takie rozwiązanie i chce przejąć obiekt tylko dla siebie.

– Komornik wkrótce rozpocznie swoje działania w hali sportowej – poinformowała Urszula Pawelczak-Sikora, rzecznik prasowy Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Lublinie. – Na razie dopełnia formalności. Niestety, nie udało nam się nawiązać współpracy z Policyjnym Towarzystwem Sportowym „Walter”. Dlatego jedynym wyjściem jest wprowadzenie komornika.

Mariusz Andres

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
franekjurekROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
franek
Gość
franek

Nasze „SIŁY ZBROJNE” potrzebują komornika do wykurzenia grupki dzieci ze swojej hali.
A może zawołać do pomocy sojuszników z NATO?

jurek
Gość
jurek

Jaka sekcja strzelecka ? Walter nie ma licencji Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, więc nie ma prawa w startach w zawodach PZSS.

ROMAN
Gość
ROMAN

smutne ale prawdziwe – i to są nowe realia w 21 wieku na Podkarpaciu;
czy się śmiać czy płakać ?