Koncert w hołdzie „Ziutkowi”

PlakatRZESZÓW. Patronat Super Nowości. 27 września w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się koncert piosenek powstańczych pamięci „Ziutka” Szczepańskiego i wszystkich żołnierzy Polski Walczącej w związku z 74. rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Kim był  Józef Szczepański, pseudonim Ziutek? Walczył w harcerskim Batalionie „Parasol”, był   powstańcem warszawskim, poetą i autorem wielu powstańczych  piosenek, m.in „Pałacyk Michla”.  W roku 2012, w ramach projektu Fundacji Sztafeta „Ziutkowi na urodziny”, skomponowano muzykę do 10 wierszy oraz stworzono spójną aranżację wszystkich utworów, włączając istniejące już piosenki.

W projekcie wzięli udział m.in. Tomasz Budzyński i Armia, Dariusz Budkiewicz i De Press oraz młodzież z Teatru Muzycznego Od Czapy. W  lutym 2013 nakładem Fundacji Sztafeta została wydana płyta z aranżacjami muzycznymi wierszy Józefa Szczepańskiego „Ziutka”.  I właśnie  z  repertuarem z tej płyty w piątek w Rzeszowie wystąpi Garwoliński Teatr Muzyczny „Od Czapy”. Wśród wykonawców m.in.: Darek Budkiewicz z De Press oraz gitarzysta, muzyk sesyjny Piotr Bajus. Na koncert o godz. 18 wstęp wolny.

ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments