Koncert Wójtowicza u Dominikanów

Wójtowicz zagra, by dominikańska młodzież mogła pojechać do Madrytu

RZESZÓW. W niedzielę (12 czerwca) o godz. 18. w auli klasztoru oo. Dominikanów, przy ul. Dominikańskiej 15, odbędzie się jubileuszowy mini-recital Leszka Wojtowicza. To część obchodów 30-lecia jego pracy artystycznej.

Leszek Wójtowicz, kompozytor, poeta i pieśniarz od lat jest związany z Piwnicą pod Baranami. Koncertował nie tylko w Polsce, ale i w Paryżu, Wiedniu czy Dubaju. Zaprezentowany przez niego recital “Retrospektywa” będzie jubileuszowym występem twórcy, znanego przede wszystkim z takich utworów jak nagrodzona podczas opolskiego festiwalu “Moja litania”, “Choćby się zatrząsł dom” czy “Jezioro rtęci”.

Koncert jest nie tylko promocją poezji śpiewanej, ale także formą wsparcia działalności Dominikańskiego Duszpasterstwa Szopka. Marzeniem młodych “Szopkowiczów” jest bowiem wyjazd do Madrytu w dniach 19 do 21 sierpnia na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, by spotkać się tam z Benedyktem XVI. Ten, kto chce wspomóc tę inicjatywę, może w dniu koncertu kupić bilet-cegiełkę. Choć wstęp jest wolny i otwarty dla każdego, to, jak przystało na akcję charytatywną, warto wesprzeć młodych ludzi w realizacji ich marzenia. – Wyobraźnią mogą wykazać się również nasi dobroczyńcy. Nie muszą od razu kupować nam samolotu, ale pomóc na przykład w zorganizowaniu transportu – apelują “Szopkowicze”.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments