KONCERTY

Fot. Mariola Niziołek

PIĄTEK, 19 SIERPNIA
Zagra wirtuoza kontrabasu
BOGUCHWAŁA. O godz.18.30 w kościele parafialnym odbędzie się koncert wirtuoza kontrabasu, pochodzącego z Rzeszowa Vitolda Reka, zaliczanego do czołówki najlepszych jazzmanów Europy. Artyście będzie towarzyszył akordeonista Jarosław Baster z Krakowa. Impreza towarzyszy Ogólnopolskiemu Plenerowi Malarskiemu. Wstęp wolny.

Chóry cerkiewne
JAROSŁAW. O godz. 17.30 w Cerkwi Przemienienia Pańskiego odbędzie się uroczyste zakończenie festiwalu Pieśni i Tańca im. Stanisława Ludkiewicza oraz koncert chórów cerkiewnych. Wstęp wolny.

Zagra IvoStarsBand
IWONICZ ZDRÓJ. Na Placu Dietla o godz. 19.30 odbêdzie siê koncert IvoStarsBand.

Rock Festiwal
CIESZANÓW. Rusza kolejny Cieszanów Rock Festiwal, podczas którego wystąpią polskie i zagraniczne zespoły, m.in. Hey, Strachy na Lachy, Happysad, Hurt. Impreza odbędzie się na obiektach kąpieliska Wędrowiec. Więcej na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl
Sobota, 20 sierpnia

Podkarpacki Woodstock
PASZCZYNA k. Dębicy. Festiwal Muzyki Niezależnej “Chatstok” rozpocznie się o godz.15. Wystąpi zespoły z całej Polski. Wstęp to koszt zaledwie 5 zł, start. Na chętnych czekają już: pole namiotowe, kiełbaski i zimne piwo.

NIEDZIELA, 21 sierpnia
Muzyka na Rynku
DĘBICA. Na Rynku zagrają zespoły Fluid i Deprima o godz. 17. Wstęp wolny.

Letnie Niedziele
KROSNO. O godz. 19 wieczór operowo-operetkowy przy współpracy z Krośnieńskim Towarzystwem Muzycznym. Wszystko w ramach Letnich Niedziel w Rynku.

PONIEDZIAŁEK, 22 sierpnia
Najpiękniejsze utwory sakralne
LEŻAJSK. O godz. 19 w bazylice oo. Bernardynów w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej odbędzie się koncert “Najpiękniejsze utwory sakralne” w wykonaniu sopranistki Niny Nowak i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Sławka A. Nowaka.

WTOREK, 23 sierpnia
Gruziński chór w kościele
MIELEC. O godz. 19.30 w kościele parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu wystąpi chór kameralny “Sakhioba” z Gruzji. Wstęp wolny.

21 – 28 SIERPNIA
Pieśń naszych korzeni
JAROSŁAW. Festiwal muzyki dawnej odbędzie się w dniach od 21 do 28 sierpnia. Wieczorne koncerty rozpoczynają się o 20, a potem wszyscy przenoszą się do festiwalowego klubu. Pierwszy koncert 21 sierpnia o godz. 20 w Rynku.

PIĄTEK, 26 sierpnia
POD NASZYM PATRONATEM: I Rzeszowskie Święto Wokalne
RZESZÓW. Po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się projekt, w którym wezmą udział najzdolniejsi rzeszowscy wokaliści. Stawią oni czoło repertuarowi Czesława Niemena. Usłyszymy największe przeboje artysty w nowych odświeżonych aranżacjach. Usłyszymy m.in.: Mariolę Niziołek, Ewę Siembide, Krzysztofa Iwaneczko, Jakuba Jonkisza, Małgorzatę Chruściel, Arkadiusza Kłusowskiego i wielu innych. W dniach 22- 26 sierpnia w Klubie Zodiak w Rzeszowie artyści wezmą udział w warsztatach wokalnych. Koncert inauguracyjny odbędzie się 26 sierpnia o godz. 20 w Sali Koncertowej Polskiego Radia Rzeszów.

SOBOTA, 27 sierpnia
Myslovitz i inni
DĘBICA.  W ostatni wakacyjny weekend, tj. w sobotę 27 sierpnia zorganizowany zostanie doroczny Festyn Dębica-Dębicy. W tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz, a przed nim zagra Vavamuffin. Zabawie podczas XV Festynu będzie towarzyszyć akcja charytatywna, a tematem przewodnim imprezy będzie bezpieczeństwo.

NIEDZIELA, 4 września
Koncerty organowe
KROSNO. W kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnie Turaszówce odbędzie się koncert  “Muzyka spod ołtarza Wita Stwosza”. Wszystko w ramach Letnich Koncertów Organowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments