Koncerty, imprezy, wystawy…

Fot. Materiały prasowe

Festiwal Podkarpackich Smaków
GÓRNO. 1 lipca o godz. 10 rozpocznie się konkurs na najsmaczniejszy produkt tradycyjny. Natomiast oficjalne otwarcie VI Targów Żywności Tradycyjnej o godz. 14. W programie degustacja i kiermasz. O godz. 17.30 zagra “Formacja Nieżywych Schabuff”. Imprezę zakończy transmisja na żywo meczu Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

IVAN KOMARENKO
IWONICZ ZDRÓJ. W sobotę, 7 lipca na Placu Dietla “Pogodny Wieczór z Muzyką i Tańcem”. Początek o godz. 18.30. Gwiazdą wieczoru będzie IVAN KOMARENKO z zespołem. Podczas koncertu będzie prowadzona kwesta przez Fundację Bliźniemu swemu…, a zebrane środki przeznaczone będą na dokształcanie i dożywianie dzieci i młodzieży z naszego regionu.

Happysad na stadionie
LUBACZÓW. Otwarcie dni Lubaczowa w piątek (22 bm.) o godz. 12.45, później występy przed MDK. O godz. 21 koncert chwały w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II. W sobotę (23 bm.) zabawy sportowe na Orliku przy SP nr 2. Na stadionie miejskim o godz. 20.30 koncert gwiazdy zespołu Happysad (bilety w cenie 10 zł do nabycia w MDK w Lubaczowie). O godz. 22 zabawa i koncerty pod gwiazdami “Młodzież w działaniu”. W niedzielę (24 bm.) o godz. 15 jarmark lubaczowski i Festiwal Kulturalny Lubaczów 2012.

Cantate Deo 2012 r.
RZESZÓW. W piątek (22 bm.) w kościele farnym rozpocznie się XVI Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej. W piątek przesłuchania konkursowe w godz. 14 – 19, a w sobotę w godz. 11 – 16, o godz. 16.30 koncert, następnie msza, a o godz. 18 ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu.

LIPALI oraz Maleńczuk
SOKOŁÓW MŁP. W sobotę (23 bm.) na placu targowym przy ul. Sienkiewicza o godz. 15 rozpoczną się Dni Sokołowa. W programie konkursy, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. O godz. 19.15 koncert Afterlife, a o godz. 21 zespół LIPALI, od godz. 22.30 zabawa taneczna. W niedzielę (24 bm.) już o 9.30 (z ul. Rynek 1) Bieg Sokoła. W godz. 15 – 18 na placu przy Sienkiewicza kiermasz rękodzieła, koncerty i występy. O godz. 21 zaśpiewa Maciej Maleńczuk i Psychodancing. O godz. 22.30 pokaz sztucznych ogni, a o godz. 22.45 dyskoteka pod gwiazdami.

Piknik w muzeum
RZESZÓW. Zawody w rzucie podkową, warsztaty ceramiki, a także pogadanka o tym, jak Rzeszów budowano to niektóre atrakcje, jakie szykuje Muzeum Okręgowe (ul. 3 Maja 19) z okazji Dnia Ojca. Piknik “Tata, muzeum i ja” w sobotę (23 bm.) w godz. 12 – 18.

Popisy młodych artystów
PRZEMYŚL. Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na koncert “Foxal dla Przyjaciół”, który odbędzie się 23 czerwca o godzinie 16.30. Wystąpią: Zespół Taneczny “Foxal” (grupa młodsza, średnia i starsza), uczestnicy IV Prezentacji Tanecznych SOLO-Dance 2012 – Centrum Piosenki Dziecięcej przy Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kulturalnego przy ul. Konarskiego 9.

***

DUKLA. 23 czerwca na placu przy Muzeum Historycznym w Dukli odbędzie się Festiwal Rzemiosła, Rękodzieła i Zapomnianych Smaków w ramach Sobótkowych Spotkań z Folklorem. W programie m. in. występy zespołów, :puszczanie wianków na wodę, poszukiwanie kwiatu paproci. Będzie także degustacja regionalnych potraw. Początek o godz. 17.

JASŁO. 23 czerwca na Rynku odbędzie się Dzień Kultury Romskiej. Początek o godz. 15.  W programie: występy artystyczne dzieci i młodzieży, występ kapeli romskiej, grill i plac zabaw dla dzieci.

JASŁO. 22 czerwca o godz. 18 w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się okolicznościowy koncert „Tylko wróć” z okazji nadania Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi tytułu – Honorowy Obywatel Miasta Jasła.

KROSNO. 23 czerwca o godz. 14 na dziedzińcu ZSP nr 4 rozpocznie się osiedlowy festyn organizowany dla upamiętnienia 100-lecia śmierci ks. Bronisława Markiewicza. W programie m.in: występy ludowych i młodzieżowych zespołów artystycznych, turniej piłki nożnej, gry i zabawy dla dzieci, prezentacje sprzętu policyjnego, strażackiego i ratownictwa medycznego.

KORCZYNA. 24 czerwca o godz. 11 w Sanktuarium św. Józefa Sebastiana Pelczara zostanie odprawiona  uroczysta msza święta, a tuż po niej zaplanowano okolicznościowy koncert pieśni religijnych i patriotycznych. Wszystko z okazji benefisu chóru CHORUS z okazji jubileuszu 75-lecia.

KROSNO. 24 czerwca o godz.16 na placu obok galerii Zawodzie odbędzie się 8. Wielokulturowa Sobótka nad Wisłokiem” Przewidziano konkurs na najpiękniejszy sobótkowy wianek.

KROSNO. 30 czerwca o godz.18.00 w RCKP odbędzie się koncert galowy w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca INTERMEDIUM.

Witraż w herbie Ropczyc
ROPCZYCE. W sali konferencyjno-wystawowej Centrum Kultury można oglądać ekspozycję prac konkursu plastycznego im. Józefa Mehoffera „Witraż w herbie Ropczyc”. Wystawa czynna będzie do 2 lipca b.r. Wstęp wolny.

Bicykle i bicykliści
MIELEC. „Bicykle i cykliści – trochę historii” – taki tytuł nosi wystawa zdjęć w filii Muzeum Regionalnego „Jadernówka”. Ekspozycja składa się z trzech części: historii roweru, fotografii mielczan z bicyklami oraz z zestawu malowniczych, wielobarwnych reklam i plakatów z pierwszej połowy XX wieku. Wystawa czynna do 30 bm.

Wystawa malarstwa w SCK
MIELEC. W galerii Samorządowego Centrum Kultury można oglądać wystawę prac malarki Iwony Jankowskiej-Kozak. Ekspozycja można będzie oglądać do 31 lipca b.r.

Wystawa Kazimiery Zagroby
HUTA KOMOROWSKA. W Muzeum im. kardynała Adama Kozłowieckiego zaprasza do obejrzenia prac Kazimiery Zagroby, członkini grupy plastycznej „Art. Passion” w Cmolasie. Wystawa jest czynna do 30 bm.

Zwiedź Izbę Pamięci
TRZĘSÓWKA. W Zespole Szkół w Trzęsówce koło Cmolasu można zwiedzić Izbę Pamięci, gdzie znajdziemy zabytkowe przedmioty użytku codziennego dawnej polskiej wsi. Są tam również stare zdjęcia, hełmy wojskowe, zagraniczne pocztówki i dokumenty z czasów wojny, czy znaczki pocztowe. Wstęp wolny.

Pamiątki po kardynale Kozłowieckim
HUTA KOMOROWSKA. W Muzeum ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej koło Majdanu Królewskiego otwarta jest wystawa pamiątek po tym wybitnym kapłanie. Są to m.in. zdjęcia z opisami, dokumenty, rzeczy osobiste, kserokopie listów, stuła oświęcimska i książki. Wystawa otwarta jest w godz. 10 – 16. Wstęp wolny.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Wystawy w dębickim muzeum
DĘBICA. Muzeum Regionalne przy ul. Ratuszowej 4 można podziwiać ekspozycje zatytułowane: „Historia garnizony dębickiego”, „Pradzieje i wczesne średniowiecze Ziemi Dębickiej”, „Dębica i jej mieszkańcy w latach 1358-1939”, „Ziemia Dębicka w latach 1939-1944”, „Dębicki salon muzyczny”, „Śladami rodzin Bergerów, Kantorów i Pendereckich” i „Historia kolei żelaznej w Dębicy” (czynna do końca b.r.). Wystawy otwarte wtorek-piątek w godz. 8-16, soboty 10-12, niedziele 14-16. Wstęp wolny.

Lalki w muzeum i plenerze
PILZNO. Muzeum Lalek zaprasza na wystawy „Lalki teatralne”, „Lalki polskie”, „Zabawki babci, mamy i moje” i „Żydowskie obyczaje” Ekspozycję są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.
LIPINY. W filii Muzeum Lalek w Lipinach koło Pilzna można podziwiać ekspozycje plenerowe pt. „Baśnie braci Grimm”, „Lalki Japońskie” i „Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments