Konflikt o szkołę odbija się na uczniach

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, w gabinecie dyrektora przebywali policjanci, a ze szkoły wynoszony był sprzęt sportowy. Fot. Wit Hadło
Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, w gabinecie dyrektora przebywali policjanci, a ze szkoły wynoszony był sprzęt sportowy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Problemy szkoły rozpoczęły się już 3 lata temu.

W czwartek, 26 czerwca, po godz. 10 dostaliśmy sygnał od zaniepokojonego rodzica w sprawie losu uczniów Gimnazjum Specjalnego Nr 15 w Rzeszowie. Do szkoły weszli mężczyźni, którzy na zlecenie starostwa zaczęli opróżniać niektóre pomieszczenia budynku zajmowane dotychczas przez szkołę.

Z placówki wyniesiono sprzęt z siłowni, która była ostatnim miejscem, gdzie dyrekcja mogła organizować uczniom zajęcia wychowania fizycznego. Od 3 lat młodzież nie może korzystać z auli, a boisko sportowe jest na tyle zniszczone, że nie da się tam prowadzić WF-u.

Jednak problemy szkoły rozpoczęły się już 3 lata temu, kiedy Rzeszów powiększył swoje tereny o Budziwój. Wówczas placówka została włączona do miasta, ale budynek, na terenie którego funkcjonuje gimnazjum, nie został miastu przekazany i wciąż należy do starostwa. Od tamtego momentu pracownicy, uczniowie i ich rodzice są ofiarami konfliktu pomiędzy Starostwem Powiatowym Rzeszów i Miastem Rzeszów, który po długich rozmowach, prośbach i masie wniosków, toczy się w sądzie.

Jak widać przez tak długi okres czasu samorządy nie potrafią dojść do porozumienia, przez co niszczony jest potencjał szkoły i placówki jednej z nielicznych tego typu w województwie i jedynej w mieście.

W sprawie nie udało nam się skontaktować ani ze Starostą, ani z rzecznikiem prezydenta.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dychus
Dychus
7 lat temu

Jestem Włodek i mam nasrane w głowie :D
pozdrawia suchy :P

Smak Wanilowy
Smak Wanilowy
7 lat temu

Grzesiek T. nie podoba mi sie twoja brota nie masz maszynki czy co moze kupic ci ?
Konrad K. Po co niszczysz placowke skoro ona oplaca twoje dlugi hazardowe
Talib Sprzedawac to ty mozesz ciemnote ludzia na mszy a nie nie tutaj
Pozdrowienia dla Wychowankow pow z
RAKSZAWY:DDDDd

Wojton PARÓWA
Wojton PARÓWA
7 lat temu

Ty wojton ty parówo jedna, po co takie cos pisac ??
najpierw trzeba sie nauczycc pisac a potem sie wypowiadac
kupic cci slownik pod choinke sorry HOINKE ty bys tak napisał
wróc sie do szkoły tumanie :)))
POZDRO tŻymac !!

wojton
wojton
7 lat temu

I tak nic sie tumany nie ucza wiec po co tzymac ten burdel? przemson bez roboty zostanie :D

Apathia
Apathia
7 lat temu

A czy czasami nowo wyłoniony dyrektor nie jest spokrewniony ze starosta ? Dziwnym trafem pracuje tam coraz więcej osób z Lubeni. NEPOTYZM ! Ciekawa jestem ile starostwo musi dokładać aby utrzymać Placówkę Opiekuńczo Wychowawcza, która ma na stanie tylko kilku wychowanków. Jak to się mówi człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy. Mam nadzieję, że w końcu jakoś ktoś się weźmie za to wszystko i zrobi porządek z tymi, którzy myślą, że są bezkarni.

Stefan
Stefan
7 lat temu

Wspaniałe działanie Panie Prezydencie…hasła urzędników pasują idealnie do sytuacji Rzeszów tu spełniamy marzenia….Rzeszów stolica innowacji. Sytuacja jak za okupacji, choć wtedy wszyscy się wspierali a teraz wspieracie tylko siebie na stołkach. Pan Starosta także się popisał wyrzucaniem szkoły- (wyposażenia) z budynku w trakcie roku szkolnego. Jestem przekonany, że odpowiedzialnych za ten stan i tak nie będzie…..no chyba, że zawiniła szkoła tym że jest i przeszkadza komuś.

marian
marian
7 lat temu

Trwa 3 lata….a gdzie przez ten czas są urzędnicy z Ratusza i kto dopuścił do takiej sytuacji. Chyba, że jest to świadome i celowe działanie samorządów. Ale ratusz „fachowcami” stoi zwlaszcza od edukacji :) podobnie jak starostwo powiatowe.

Muszka
Muszka
7 lat temu

Tragedia się dzieje, niestety.

mamnick
mamnick
7 lat temu

A może ktoś powie wreszcie jaka tam firma wnet będzie?!Pewna firma programistyczna…..