Koniec afery podsłuchowej?

Wójt Daniel Fila Wójt Fila za każdym razem unikał komentowania sprawy. Czy teraz może już odetchnąć z ulgą? Fot. Autor

RANIŻÓW. Umorzono dochodzenie w sprawie podsłuchów w raniżowskim urzędzie.

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej umorzyła dochodzenie w sprawie tzw. afery podsłuchowej w Urzędzie Gminy Raniżów. Sprawa dotyczy słynnej pluskwy, którą wójt Daniel Fila rzekomo zakupił i zainstalował w swoim urzędzie. Urządzenie znaleziono na szafie Referatu Podatkowego, podczas podlewania kwiatków.

Postępowanie prokuratorskie było pokłosiem nieprawidłowości, jakie w raniżowskim urzędzie znalazła Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie. Chodzi o naruszenie praw pracowniczych, w tym także instalację urządzenia podsłuchowego. Skargę na wójta do Prokuratury Rejonowej złożył również Stanisław Mikołajczyk, sołtys Staniszewskiego.

– Wójt w celu uzyskania informacji, do których nie jest uprawniony, podsłuchiwał pracowników Urzędu Gminy, sołtysów i petentów, bez ich wiedzy i zgody – uzasadnia swoją skargę Mikołajczyk. – Działania Daniela Fili wypełniają znamiona czynu zabronionego, określonego w artykule 267. kodeksu karnego. Wójt, podsłuchując pracowników bez ich zgody i wiedzy, przez wiele miesięcy naruszał ich godność osobistą – dodał Mikołajczyk.

Kilka dni temu prokuratura umorzyła jednak dochodzenie w sprawie wójta Fili. W sieci internetowej zawrzało. Dla Karola Ozgi, szefa Komisji Rewizyjnej, która w ramach Rady Gminy Raniżów bada sprawę podsłuchów, decyzja śledczych nie ma jednak większego znaczenia. – Nadal będziemy tym się zajmować – zapowiedział nam Karol Ozga.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie mieć swój ciąg dalszy.

Paweł Galek

do “Koniec afery podsłuchowej?”

  1. karol ozga

    oj ta propaganda już niestety na ludzi nie działa – studia i ogórki to kłamliwy i oklepany temat. proponuje wszystkim, którzy się mnie tak strasznie boją aby wymyślili teraz coś innego na mnie. nie wiem może, że mam w domu bimbrownie – chociaż nie bimbrownia już była :D pozdrawiam serdecznie Karol O.

  2. tomek

    „prokurator” Karol Ozga czy to ten co ze studniów najpierw wyleciał i studentów za „kaskę” na ogórki wysyłał???

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.