Koniec afery podsłuchowej?

Wójt Daniel Fila Wójt Fila za każdym razem unikał komentowania sprawy. Czy teraz może już odetchnąć z ulgą? Fot. Autor

RANIŻÓW. Umorzono dochodzenie w sprawie podsłuchów w raniżowskim urzędzie.

Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej umorzyła dochodzenie w sprawie tzw. afery podsłuchowej w Urzędzie Gminy Raniżów. Sprawa dotyczy słynnej pluskwy, którą wójt Daniel Fila rzekomo zakupił i zainstalował w swoim urzędzie. Urządzenie znaleziono na szafie Referatu Podatkowego, podczas podlewania kwiatków.

Postępowanie prokuratorskie było pokłosiem nieprawidłowości, jakie w raniżowskim urzędzie znalazła Regionalna Izba Obrachunkowa w Rzeszowie. Chodzi o naruszenie praw pracowniczych, w tym także instalację urządzenia podsłuchowego. Skargę na wójta do Prokuratury Rejonowej złożył również Stanisław Mikołajczyk, sołtys Staniszewskiego.

– Wójt w celu uzyskania informacji, do których nie jest uprawniony, podsłuchiwał pracowników Urzędu Gminy, sołtysów i petentów, bez ich wiedzy i zgody – uzasadnia swoją skargę Mikołajczyk. – Działania Daniela Fili wypełniają znamiona czynu zabronionego, określonego w artykule 267. kodeksu karnego. Wójt, podsłuchując pracowników bez ich zgody i wiedzy, przez wiele miesięcy naruszał ich godność osobistą – dodał Mikołajczyk.

Kilka dni temu prokuratura umorzyła jednak dochodzenie w sprawie wójta Fili. W sieci internetowej zawrzało. Dla Karola Ozgi, szefa Komisji Rewizyjnej, która w ramach Rady Gminy Raniżów bada sprawę podsłuchów, decyzja śledczych nie ma jednak większego znaczenia. – Nadal będziemy tym się zajmować – zapowiedział nam Karol Ozga.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie mieć swój ciąg dalszy.

Paweł Galek

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
karol ozgatomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
karol ozga
Gość
karol ozga

oj ta propaganda już niestety na ludzi nie działa – studia i ogórki to kłamliwy i oklepany temat. proponuje wszystkim, którzy się mnie tak strasznie boją aby wymyślili teraz coś innego na mnie. nie wiem może, że mam w domu bimbrownie – chociaż nie bimbrownia już była :D pozdrawiam serdecznie Karol O.

tomek
Gość
tomek

„prokurator” Karol Ozga czy to ten co ze studniów najpierw wyleciał i studentów za „kaskę” na ogórki wysyłał???