- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Koniec emerytur pomostowych

Posted By Redaktor On 16 kwietnia 2012 @ 06:08 In Bez kategorii | 3 Comments

Henryk Ruszel w przemyśle hutniczym pracuje od 2001 roku: - Projekt reformy emerytalnej przygotowywanej przez rząd to bubel prawny. Jeśli chodzi o “pmostówki” to proponowane zmiany skrzywdzą kilkaset tysięcy Polaków. Premier powinien się jeszcze raz porządnie zastanowić zanim zdecyduje się wprowadzić te przepisy w życie. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Reforma emerytalna nie zabezpiecza przyszłości osób pracujących w tzw. warunkach szczególnych.

Reforma emerytalna przygotowywana przez rząd zlikwiduje tzw. emerytury pomostowe. Przepisy przygotowywane przez rząd doprowadzą do sytuacji, że osoby pracujące w warunkach szczególnie uciążliwych kiedy podupadną na zdrowiu zostaną z niczym.  Co najbardziej skandaliczne wciąż np. maszyniści czy hutnicy opłacają specjalne dodatkowe składki na emerytury pomostowe.

Rząd przygotowując reformę emerytalną nie tylko chce wydłużyć wiek emerytalny do 67 roku życia. Jak się okazuje zakusy rządzących dotyczą też likwidacji przywileju tzw. pomostówek. Emerytury pomostowe przysługują grupom zawodowym gdzie praca odbywa się w warunkach szczególnych lub ma szczególny charakter.  Na emerytury takie mogli liczyć m. in. kierowcy karetek, hutnicy, maszyniści czy dyżurni ruchu. Różne zakłady pracy opłacały specjalne składki na Fundusz emerytur Pomostowych. Obecnie wciąż takie składki są odprowadzane od wynagrodzeń prawie 325 tys. osób. Co się stanie z tymi ludźmi i ich pieniędzmi?

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Artur Getler


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/koniec-emerytur-pomostowych/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.