Koniec laby

28-letni pomocnik I-ligowej Puszczy Niepołomice, Marcel Kotwica (nz. z prawej) jest pierwszym zimowym wzmocnieniem Stali Rzeszów. Jeśli jednak nic się nie zmieni, przy Hetmańskiej będzie on mógł grać dopiero od lipca br. Fot. Stal Rzeszów

PIŁKA NOŻNA. FORTUNA I LIGA, II LIGA. Pierwsze wzmocnienia naszych zespołów.

II-ligowa Stal Rzeszowa, jako pierwsza spośród naszych drużyn, występujących na szczeblu centralnym, rozpoczęła w poniedziałek przygotowania do drugiej części sezonu. We wtorek na pierwszym treningu spotkają się z kolei piłkarze innej rzeszowskiej drużyny, Apklan Resovii oraz I-ligowej PGE Stali Mielec.

Przez pierwsze dni przygotowań, piłkarzy z ul. Hetmańskiej czekać będą zajęcia wprowadzającego oraz liczne badania i testy. Na najbliższą sobotę planowany jest wewnętrzny sparing, z kolei 15 stycznia sparingi z KSZO Ostrowiec Św. I Wólczanką Wólka Pełkińska. Rzeszowianie mają również w planach dwa obozy: pierwszy w dniach 18 – 24 stycznia w Szalowej, drugi pomiędzy 10, a 14 lutego w Sanoku. W ekipie Janusza Niedźwiedzia dojdzie zapewne do kilu zmian kadrowych. Klub z ul. Hetmańskiej pozyskał już 28-letniego pomocnika I-ligowej Puszczy Niepołomice, Marcel Kotwica, z tym że w biało-niebieskich barwach będzie on mógł zagrać dopiero do lipca. Chyba, że coś w tej kwestii jeszcze się zmieni. – Wszystko zależy od tego, czy Marcel rozwiąże kontrakt ze swoim obecnym klubem lub czy Puszcza zaakceptuje złożoną przez nas ofertę wykupu. Na tę chwilę żadna ze stron nie poszła na ustępstwa, a kontroferta klubu z Niepołomic jest dla nas nie do zaakceptowania – informuje Michał Wlaźlik dyrektor sportowy Stali Rzeszów. Wiosną przy Hetmańskiej na pewno będzie za to występował 19-letni skrzydłowy Wólczanki Wólka Pełkińska, Wiktor Kłos. Bliski gry w ekipie Janusza Niedźwiedzia jest również napastnik ŁKS-u, Jewhen Radionow. Generalnie jeszcze tej zimy należy się spodziewać maksymalnie 4 transferów beniaminka.

Golkiper na 2,5 i roku

Nie próżnuje także Apklan Resovia, która ogłosiła już pozyskanie 18-letniego bramkarza Wisły Płock, Marcela Zapytowskiego. Ten związał z klubem z ul. Wyspiańskiego 2,5-letnim kontraktem. Również w tym przypadku w najbliższych dniach należy spodziewać się kolejnych nowych nazwiska. Ekipa Szymona Grabowskiego do końca tego tygodnia będzie się przygotowywać na własnych obiektach, zaś w najbliższy poniedziałek (13.01.) wyjedzie na tygodniowy obóz do Sanoka. Pierwszy sparing „pasiaki” mają zaplanowany na 18 stycznia (z Puszczą Niepołomice).

Spośród podkarpackich II-ligowców najpóźniej, bo dopiero 10 stycznia, przygotowania wznowi Stal Stalowa Wola. Ekipa Szymona Szydełki będzie trenować na własnym obiektach, gdzie już 18 stycznia rozegra pierwszy sparing (z Wisłą Sandomierz). „Stalówka” w zimowej przerwie zdążyła już pozyskać Tomasza Płonkę ze Stali Rzeszów. To z pewnością nie koniec transferów przy Hutniczej, które mają pomóc Stali w obronie II ligi dla Stalowej Woli.

Bramkarz za bramkarza

Dziś na pierwszym przerwie po zimowej spotkają się piłkarze PGE Stali Mielec. Wiadomo już, że wiosną w jej barwach nie będziemy oglądać bramkarza, Seweryna Kiełpina, z którym został rozwiązany kontrakt z winy klubu. Było to związane z zaległościami w regulowaniu zobowiązań kontraktowych. Mieleckiemu klubowi przysługiwało złożenie wniosku do Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych o ustalenie bezskuteczności oświadczenia zawodnika, jednak nie skorzystał z tego prawa. Wszystko wskazuje więc na to, że podstawowym golkiperem podkarpackiego I-ligowca będzie w rundzie wiosennej Damian Primel. O miejsce między słupkami mieleckiej bramki będzie z nim rywalizował 20-letni Rafał Strączek, który wraca na Solskiego z wypożyczenia do III-ligowego Motoru Lublin. W jesiennej rundzie rozegrał w nim 5 meczów. – – Rafał wraca mocniejszy by ponownie walczyć pod czujnym okiem trenera Bogusława Wyparło o bramkę z Damianem Primelem i Mateuszem Dudkiem, a także zwiększyć rywalizację na pozycji młodzieżowca – informuje mielecki klub. Do sztabu trenerskiego jego pierwszej drużyny dołączył natomiast Dawid Musiał, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne. 34-letni trener w przeszłości pracował m.in. w Sandecji Nowy Sącz i Garbarni Kraków. Ekipa PGE Stali do wiosennej rundy będzie przygotowywać się w Mielcu, zaś w dniach 8 – 22 lutego ma zaplanowane zgrupowanie w tureckim Kargicaku.

mj