Koniec marzeń o awansie?

RESOVIA – POGOŃ SIEDLCE. Pierwsza porażka Resovii na stadionie przy ul. Wyspiańskiego

Wszystko wskazuje na to, że drużyna Resovii marzenia o awansie do I ligi musi odłożyć na przyszły sezon. W sobotę “pasiaki” przegrały przy pustych trybunach z Pogonią Siedlce i do miejsca premiowanego awansem tracą już 13 punktów.

Wprawdzie Resovii do zdobycia zostało jeszcze 15 punktów, ale raczej trudno sobie wyobrazić, aby w tym samym czasie zajmujący 2. miejsce w tabeli Stomil (ma do rozegrania 4 mecze) nie wygrał żadnego spotkania. W sobotę “pasiaki” przegrały po raz pierwszy w tym sezonie na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Poprzednia porażka w domowym meczu miała bowiem miejsce 20 sierpnia 2011 roku (0-1 z Okocimskim) na stadionie w Boguchwale, gdzie Resovia jesienią rozgrywała mecze w roli gospodarza.

Z pewnością wpływ na taki stan rzeczy miało rozgrywanie sobotniego spotkania przy pustych trybunach, co było efektem kary nałożonej na klub z ul. Wyspiańskiego za ekscesy podczas niedawnych derbów Rzeszowa.

Miejscowi pierwsze ostrzeżenie dostali już w 15. min, kiedy to do ich bramki trafił Marczak, ale że chwilę wcześniej przy przyjmowaniu piłki pomógł sobie ręką, sędzia słusznie nie uznał gola. Kolejne minuty pierwszej połowy upłynęły pod znakiem optycznej przewagi Resovii, z której jednak zbyt wiele nie wynikało. Efektem takiej gry były m.in. dwie zmiany, jakich w przerwie dokonał trener Marcin Jałocha.

Jednak na samym początku II połowy to goście mogli się pokusić o zdobycie bramki, ale na szczęście gospodarzy, piłka po strzale Dziubiński trafiła w słupek, a dobitka Kwiatkowskiego była niecelna. W 61. min z kolei w poprzeczkę trafił Marczak. Swoje okazje mieli także resoviacy. Szczęścia próbowali m.in. Juszkiewicz, Ogrodnik i Kwiek, ale Kołaczyński był na posterunku. W 87. min na placu gry pojawił się Hubert Kosim i jak się okazało kilkanaście sekund później, to właśnie on został katem miejscowych. Jego pierwszy kontakt z piłką zakończył się bramką dla Pogoni. Kosim wykorzystał bowiem dośrodkowanie z lewej strony boiska i strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Pietryce. Resovii zostało niespełna 3 minuty na doprowadzenie do remisu, co ostatecznie jej się nie udało.

RESOVIA    0
POGOŃ Siedlce    1
(0-0)
0-1 Kosim (87.)

RESOVIA: Pietryka – Jaroch, Bogacz, Domoń, Sulkowski, Chrabąszcz (46. Juszkiewicz), Kwiek, Frankiewicz, Brągiel (46. Ogrodnik), Hajduk (60. D. Góra), Ciećko.
POGOŃ: Kozaczyński – Dadacz, Rogoziński, Rodak, Guzek, Steć (90. Demianiuk), Lendzion, Agu, Kwiatkowski, Marczak (87. Kosim), Dziubiński (70. Dziewulski).

Sędziował Zbigniew Zych (Lublin). Żółte kartki: Juszkiewicz, Sulkowski oraz Marczak.