Koniec marzeń o Res-Vicie

Kilka lat temu funkcjonowało tu otwarte lodowisko. Możliwe, że w przeciągu kilku lat powstanie nowa muzyczna szkoła. Fot. Paweł Dubiel

Kilka lat temu funkcjonowało tu otwarte lodowisko. Możliwe, że w przeciągu kilku lat powstanie nowa muzyczna szkoła. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Miasto odzyskało działkę przy ul. Wyspiańskiego

Warte ok. 10 mln zł działki wracają w ręce miasta. Już wiadomo, że przy ul. Wyspiańskiego, gdzie niegdyś znajdowało się stare lodowisko, nie stanie planowany od lat kompleks handlowo-biurowo-usługowy Res -Vita ani sztuczna ślizgawka, która miała powstać w ramach inwestycji. Ratusz planuje tu wybudować nową, trzecią szkołę muzyczną.

Przypomnijmy, że kilka lat temu miasto za zgodą radnych, przekazało klubowi CWKS Resovia w wieczyste użytkowanie działki w rejonie al. Witosa i ul. Wyspiańskiego, na których znajdowało się miejskie lodowisko. W zamian za ten grunt inwestor miał wybudować nowe ze sztuczną nawierzchnią, jednak prace budowy centrum nie ruszyły i miasto wystąpiło o zwrot nieruchomości.

- W 2017 roku Sąd Okręgowy rozwiązał wieczyste użytkowanie. Res-Vita i Resovia odwołały się od tej decyzji. Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego – mówi nam Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Tereny o powierzchni ok. 1,5 hektara są warte ok. 10 mln zł. Kiedyś radni Platformy Obywatelskiej wskazywali ten teren jako idealny pod budowę miejskiego krytego lodowiska. Jednak ta inwestycja jest już projektowana w innym miejscu – na os. Drabinianka.

Miasto jednak już wie, w jaki sposób zagospodarować działkę przy ul. Wyspiańskiego. W ubiegłym tygodniu prezydent Tadeusz Ferenc ogłosił, że chce w tym miejscu budować nową szkołę muzyczną, na wzór radomskiej placówki. Miałaby ona pomieścić 800 uczniów. Nowy obiekt miałby powstać w 3 – 4 lata. Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 40 mln zł.

W szkole miałyby się znaleźć sale dydaktyczne, sale kształcenia słuchu, sale do ćwiczeń indywidualnych z izolacja akustyczną, sala zespołu kameralnego, sale do rytmiki, ale również biblioteka, szatnie, całe zaplecze rekreacyjno-sportowe i to, co w szkole muzycznej wydaje się być konieczne – sala koncertowa.

Blanka Szlachcińska

do “Koniec marzeń o Res-Vicie”

 1. hijena

  kurna,czy rzeszowski burmistrz posiada zdolność samodzielnego myślenia?A może ta zdolność to dawne czasy.Szkola muzyczna. na wzór radomskiej,kładka w ksztalcie deski sedesowej na wzor sznanghajskiej,tapetowane kible na smieci wzorem dubajskich.Co ten chlopek -rozstropek jeszcze wymyśli??

 2. tomek

  narazie to są obiecanki przedwyborcze. Nie uwierzę dopóki nie zaczną budować. teraz nasi urzędnicy będą ogłaszać przetargi przez rok, bo w przetargach oni są najlepsi.

 3. Yacho

  Skończy się na blokach.

 4. ROMAN

  No jak teren ma 1,5 ha to może by sie jeszcze zmieściło i porządne lodowisko z widownią i od razu zespół ze szkoły muzycznej przygrywał by tym śmigającym na lodzie ; co ?
  A lodowisk ci u nas ni ma to i dwa były by jak znalazł . no i najważniejsze od razu parking i to odpiwiedni

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.