Koniec marzeń o Res-Vicie?

W 2016 roku inwestor rozebrał lodowisko i do tej pory nie wybudował kompleksu Res-Vita. Fot. Wit Hadło

W 2016 roku inwestor rozebrał lodowisko i do tej pory nie wybudował kompleksu Res-Vita. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Nie ma ani centrum handlowego, ani lodowiska. I nikt nie wie, czy kiedykolwiek będzie…

Czy miasto odzyska działki przy ul. Wyspiańskiego, na których prywatny inwestor wraz z Resovią mieli budować wielki kompleks Res-Vita? Wyrok w tej sprawie zapadnie 30 maja br. Wtedy będzie już wiadomo, czy szanse na budowę centrum hotelowo-rekreacyjnego w tym miejscu spadną do zera.

- We wtorek zostały już wygłoszone mowy końcowe. Wyrok zapadnie 30 maja. Osoba reprezentująca inwestora zapewnia, że obiekt powstanie, a my podtrzymujemy nasze wcześniejsze stanowisko, że inwestor nie wywiązał się z umowy i powinien zwrócić miejskie działki – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów kilka lat temu, za zgodą radnych, przekazał klubowi CWKS Resovia w wieczyste użytkowanie ok. 2-hektarowe działki w rejonie al. Witosa i ul. Wyspiańskiego, na których znajdowało się miejskie lodowisko. W zamian za ten grunt inwestor miał wybudować nowe ze sztuczną nawierzchnią. Miało się ono znaleźć wewnątrz obiektu handlowo-usługowego Res-Vita. Jesienią 2013 roku miasto podpisało umowę, w której zawarte były terminy rozpoczęcia i zakończenia budowy. Jednak przez lata nie rozpoczęto żadnych prac. W 2016 roku inwestor zaczął rozbiórkę lodowiska. Zapewniał nas wówczas, że 5-kondygnacyjny budynek w postaci centrum handlowo- rozrywkowego ma powstać do 2018 roku.

Miasto czekało, aż ruszą prawdziwe prace budowlane. Inwestor rozebrał lodowisko, powycinał drzewa, ale do budowy centrum handlowego już nie doszło. Jak słyszymy w ratuszu, prace porządkowe to nie prace budowlane. Minął termin budowy kompleksu i miasto chce teraz zwrotu działek.

Mieszkańcy są oburzeni, że mimo zapewnień, kompleks handlowy, o którym zaczęło się mówić lata temu, nie powstanie. – Miasto pozwoliło na wyburzenie lodowiska, a teraz zostajemy z niczym – mówi Marcin z Rzeszowa. – Może i było stare to lodowisko, ale chodziły tam zimą tłumy, to znaczy, że było potrzebne. Miasto niby planuje budowę nowego, ale za ile lat powstanie, to tak naprawdę nie wiadomo – dodaje.

Blanka Szlachcińska

do “Koniec marzeń o Res-Vicie?”

 1. Zbigniew

  Tereny nad Wisłokiem i Zalewem to tereny przeznaczone na sport i rekreację w zieleni urządzonej
  Są to tereny dla których opracowanie MPZP jest obowiązkowe
  A wydawane są WZ i pozwolenia na budowę na Wieżowce

 2. ob

  dla mnie ten Pan przestal istniec w w momencie decyzji ratusza co do pomnika OFIAR RZEZI WOŁYNSKIEJ

 3. Anna

  Ten prywatny inwestor ma jakieś nazwisko? Kto to?

 4. Wl.

  Jestem rodowitym Rzeszowianinem popatrz się człowieku co zrobił Ferenc? Co zrobił dr inż.Janowski? Co zrobił dr inż. Szlachta? (most). To jest fakt że wpadł w dobrym momecie (dopłaty z UE) ale ilu jest samorządowców gdzie nie wykorzystują tych środków np brak dróg gm. Trzebownisko wójt Kuźniar nie ma dróg dojazdowych do domów a inne gm.mają jak Tyczyn,Błażeja itp.skorzystały i drogi zrobiły nawet do lasu. Będąc samorządowców potrzeba być gospodarzem jakim jest T.Ferenc.

 5. realista

  Jak minął pierwszy rok i nic nie zaczęło się dziać to było już wiadomo, że nic z tego nie będzie. Późniejsze dziwne działania władz klubu tylko to potwierdziły. Nie czarujmy się ale nikt poważny, a więc mający odpowiednie środki nigdy nie wejdzie w żadną współpracę z takim elementem jaki tworzy władzę Resovi. Półki co oni są jedynie obciążeniem nas podatników i nie chodzi tutaj o sam klub ale o szemrane towarzystwo które nim zarządza. Szkoda Resovi ale jeśli nie ma kto pogonić tej patologii, która nim zarządza to będzie oznaczało koniec dla klubu. Druga sprawa to wizerunek jaki ma sama Resovia. Półki co jedyne z czym się ten klub kojarzy to z łysymi przygłupami w spodenkach robiącymi zadymy po mieście, a to zniechęci każedego kto chciałby chociaż złotówkę dać na ten klub. Dzięki takim zachowaniom nikogo już nie obchodzi los Resovi i nikt w razie czego by nie bronił tego klubu. Gdyby teraz np przyszła decyzja, że z jakichś powodów rząd przestaje finansować takie podrzędne klubiki jak Resovia, kto tak na prawdę by ich bronił? Nikt. Tylko nie mówcie, że paru łysych matołów robiłoby dym, bo tym tylko przybiliby gwóźdź do trumny.

 6. Karl Krematorzysta

  Uwalą pewnie zwykły blok, sorry apartamentowiec…Gnioty kolejne,lane z betonu.Ludzie nie kupujcie takiego badziewia.Taj jak Szklane Tarasy.To dopiero g*no!Jaka pływalnia?Zwykły basen w szkole i park…Chyba w marzeniach!Szydera.Strażacka…Cieżko wynająć tu mieszkania.Bo ani autobusu ani co….

 7. Chomiczek

  Rzeszów rozwinął się w ostatnich latach znacznie MNIEJ niż inne miasta. Taka prawda.

 8. Eli

  ale na wiezowce kolejne Ferenc daje pozwolenia zabierajac tym samym tereny zielone nad Wislokiem
  juz teraz nie da sie w godzinach szczytu przejechac Powstancow Warszawy a teraz jeszcze wiezowiec !!!
  dziadek glupieje na stare lata

  • Alex

   Dlatego powstaje obwodnica aby po części rozładować korki które zresztą występują w każdych dużych rozwijających się miastach .

  • Tomasz

   Daje zezwolenie bo to miasto a nie wieś o niskiej zabudowie. Jeżeli komuś to nie odpowiada zawsze może się wyprowadzić.

 9. panW

  Ja na Ferenca nie głosuję już od kilku kadencji. Niestety to jak wybierają mieszkańcy świadczy, mentalnym Ciemnogrodzie. Nie wiem, czy to kwestia sprawnej propagandy, lokalnych układów, które są tak rozległe, czy myślenie jeszcze z czasów komuny, czy może oszustwa wyborcze. A może po prostu głupota. Dobrze, że przynajmniej reszta podkarpacia jest w miarę rozgarnięta.

  • Jan

   Nikogo nie interesuje na kogo baranie zagłosujesz ,i tak jesteś w mniejszości , już tak się osrałeś w majty że nie wiesz co wypisujesz, ciemnogrud jest w przemyślu gdzie wybierają osobę która pięknie gada przed kamerą i na tym się kończy , propagandę ta gazeta wykonuje ,wystarczy sobie przypomnieć co robili podczas gdy startował p.cypryś na prezydenta Rzeszowa , stawiali go w swojej gazecie jak męża stanu i, tyle się biedacy namęczyli i nic nie wyszło. To samo będzie w najbliższych wyborach , Ferenc zdeklasuje resztę kandydatów.

  • realista

   A to żeś pojechał. Reszta Podkarpacia to drugi najbiedniejszy region w kraju i jeden z 10 najbiedniejszych regionów UE. Prawda jest taka, że poza Rzeszowem na podkarpaciu jest tylko bieda i ciemnota. Sprawdź sobie statystyki o zarobkach, poziomie wykształcenia, pozycji społecznej czy paru innych rzeczy, a każde dane powiedzą ci to samo, że jesteście żebrakami i biedakami jakich mało. Rzeszów w dużej mierze swój obecny status i rozwój zawdzięcza Ferencowi czy to się komuś podoba czy nie. Owszem wiele rzeczy przespał, wiele zaniedbał, a czasmi się skupia na głupotach ale fakty są takie, że Rzeszów przed Ferencem, którego ty pewnie jeszcze nie pamiętasz to było bardzo zaniedbane miasto bez żadnych perspektyw gdzie wszystko się zwijało poza kościołem, który dostawał od Szlachy, a wcześniej Janowskiego kolejne budynki i dziąłki za darmo, jak np większość kamienic przy Zamkowej. Ferenc bardzo szybko zrobił dużo chociaż dwie ostatnie kandencje wyraźnie zwolnił. TO co można mu zarzucić to brak centrum komunikacyjnego czytaj nowego dworca oraz nie zbudowanie nowego środka transportu alternatywnego do autobusów. Czytając to co piszesz wnioskuje, że jesteś jednym z tych wieśniaków co to się w ostatnich latach sprowadzili do miasta i udają Rzeszowian. No więc nie wiesz za wiele więc nie pisz bzdur. Ferenc nie jest doskonały ale był i nadal jest najlepszym wyborem dla miasta.

   • panW

    To co napisaliście tylko mnie utwierdza w przekonaniu i przedstawionej opinii. Moja rodzina mieszka w Rz od czterech pokoleń. Wystarczy porównać dane o wzroście innych miast z regionu, żeby łatwo zauważyć, że Rz zostaje w tyle. Wasz język tylko potwierdza to co napisałem wcześniej.

    • Tobiasz

     Twoje brednie potwierdzają że nie masz pojęcia i wiedzy o czym piszesz. Jesteś oderwany od pługa , a rozwój dla ciebie to coś obcego . Ty i twoja rodzina widziała Rzeszów chyba na pocztówkach.
     Podaj źródło o jakimś wzroście z innymi miastami regionu dotyczącymi tego że Rzeszów zostaje w tyle , chętnie się z tym zapoznam. opieraj się zawsze na faktach a nie głupkowatych wywodach frustrata.

 10. edek

  Aldonka bo Ci pikawa padnie:D prawda jest taka, że na lepszego Prezydenta nie mogliśmy trafić.

 11. Aldona z pigalaka

  „TADEUSZ FERENC – NAJLEPSZY PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – KANDYDAT NA PREZYDENTA RP”
  Taką stronę założyły ferencowskie dupolizy na fejsie.
  A ja wam mówię ferencowskie dupolizy, ze Tadeusz Ferenc nie nadaje się nawet na prezydenta Mozambiku, ten człowiek już się do niczego nie nadaje i powinien odpuścić.Jednak aby odpuścić należy posiadać kilka wartości, między innymi godność, honor oraz ambicję.
  Ten człowiek nie posiada żadnych wartości, za wszelką cenę che zaistnieć w historii miasta Rzeszów, jednak nie zdaje sobie sobie sprawy z tego, że już dzisiaj będąc źle ocenianym, historia go tylko pogrąży.
  Dziękujemy wyborcom Ferenca za roz jebanie Rzeszowa, dziękujemy ja oraz sąsiadka Marlena.

  • ROMAN

   No fakt na kierowanie Mozambikiem to by Pan ten sie chyba nie nadawał no bo kraj ogromny ponad 800.000 km2 i ponad 54 miliony czarnych wojowników na pewno by się nie patyczkowali bo nawet tytuł : Dohtor Honoris Causa nic by nie dał jak by do akcji wkroczył czarny czarownik
   - no ten tytuł to ostatecznie za nauke i kulture no fakt : studentów w Mieście to ze 40 tyś. a kulura faktycznie szeroko ściele sie po mieście bo słychać wszędzie kulturalne słowa na ” K” i „H” i inne bardzo kulturalne wprost z salonów.

  • Monty

   Jesteś nawiedzona albo tępa do potęgi n-tej ,bo takich wypocin nawet najbardziej chory psychicznie by nie napisał.
   Człowiek który zmienił miasto rozwijając go ile praktycznie się dało w porównaniu do tego co było przed objęciem fotela prezydenta przez Ferenca. Człowiek doceniany w rankingach , wiele otrzymanych nagród za wkład w miasto. Zna się na swojej pracy a nie to jak inne melepety które siedzą na fotelu i pierdzą pracownicy muszą nim sterować bo sam nie potrafi zarządzać ,tak się dzieje w innych miastach. Więc zazdrosny lubelski zje… się na temat prezydenta nie wypowiadaj bo się ośmieszasz.

   • Aldona z pigalaka

    Rozwój miasta jest zasranym obowiązkiem Ferenca, więc łaski nie robi.
    Ty możesz Ferenca wychwalać pod niebiosa, Twój problem.

  • realista

   Znasz go że tak piszesz? A wiesz, że za to co napisałaś ma charakter zniesławienia i możesz trafić przed sąd? Wiesz, że może cię teraz ratusz pozwać o zniesławienie i wtedy zesrasz się jak ci przyjdzie np zapłacić grzywnę kilkadziesiąt tysięcy i np opłacić przeprosiny w lokalnych gazetach?

   • Aldona z pigalaka

    Nie znam i nie będę osobiście znać, gdyż starannie dobieram sobie grono przyjaciół.
    Skoro uważasz, że zniesławiłam Ferenca to w czym widzisz problem?
    Stwórz przyratuszową jednostkę ORMO i zacznij od złożenia na mnie doniesienia do sądu.

   • Tobiasz

    Ta osoba już nie raz dopuszczała się podobnych czynów, wystarczy zebrać te wszystkie komentarze w których obraża prezydenta i zanieść na policję . Dzieciak zostanie skazany i matka zabierze komputer.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.