Koniec procesu byłego marszałka jeszcze w tym roku

Były marszałek Podkarpacia Mirosław Karapyta nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Od samego początku utrzymuje, że jest niewinny.

RZESZÓW, PRZEMYŚL. Mirosławowi Karapycie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Na 20 grudnia Sąd Rejonowy w Przemyślu wyznaczył ostatnią już rozprawę w procesie oskarżonego o 16 przestępstw Mirosława Karapyty (zgodził się na podawanie pełnego nazwiska i ujawnienie wizerunku), byłego marszałka województwa podkarpackiego i byłego wojewody.

Zakończenie trwającego od kwietnia br. procesu planowane było już w ubiegłym tygodniu. – Na ostatniej rozprawie nie stawiło się dwóch świadków, dlatego sąd odroczył rozprawę do 20 grudnia – mówi sędzia Małgorzata Raizer, rzecznik Sądu Okręgowego w Przemyślu. – Sąd planuje zakończyć wówczas proces. Ogłoszenie wyroku najprawdopodobniej zostanie odroczone, bo to dość obszerna sprawa – dodaje sędzia.

Mirosław Karapyta został oskarżony o 16 przestępstw, z których 13 dotyczy korupcji i przyjmowania korzyści majątkowych (miały być przyjmowane pod różnymi postaciami w okresie od końca 2008 r. do przełomu lat 2012/2013, czyli gdy był wojewodą, a później marszałkiem podkarpackim), łapownictwa bądź płatnej protekcji, a po jednym dotyczy zgwałcenia i molestowania urzędniczki starostwa powiatowego w Lubaczowie (miał dopuścić się tego przestępstwa, gdy był jeszcze urzędnikiem starostwa) oraz przekroczenia uprawnień i oszustwa.

Katarzyna Szczyrek

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JanuszOldresmaniekPułkownik BońkoTomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

A wielki nauczyciel z UR pan olszynski podkładal się aby go zatrudnić na Uniwersytecie, wielcy koledzy gdzie pcha jeden drugiego do koryta. Koledzy…

Oldres
Gość
Oldres

choć na tym forum wylałem rzekę krytyki tego gościa to tak zwyczajnie po ludzku powiem przed ogłoszeniem wyroku – zasraleś sobie czleku życiorys do końca swych dni, nie umiałeś uszanować co dal ci los i niech to będzie przestroga dla następnych głupich cwaniaczków.

maniek
Gość
maniek

niech się sąd pośpieszy bo koledzy czekają w kolejce …

Tomek
Gość
Tomek

On jeszcze na wolności hehe. Tak działają nasze sądy. To samo p. Podkulski. Bury😀

Pułkownik Bońko
Gość
Pułkownik Bońko

Czego można się spodziewać od potomków prostych chłopów….Niestety inteligencja została wymordowana przez Hitlera i Stalina….A ci ,,panowie” to potomkowie ludzi pracujących w PGR-ach……Słoma z butów wystaje…..