- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Koniec protestu związkowców z MPK

W piątek z wszystkich autobusów należących do MPK znikły flagi symbolizujące protest. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Związkowcy z MPK postanowili zawiesić broń i zakończyć swój protest przeciwko działaniom prezydenta Tadeusza Ferenca.

– Akcja protestacyjna zostaje zakończona tylko ze względu na prośbę Teresy Kubas-Hul, która nie chce, żeby ucierpieli pasażerowie – mówi Stanisław Sadlej, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników MPK. W piątek z wszystkich autobusów należących do MPK znikły flagi symbolizujące protest.

– Od początku zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że prezydent nie odpuści i nie pozwoli na przywrócenie na dotychczasowe stanowiska Sławomira Krygowskiego (były prezes MPK) i Teresy Hubas-Hul (była przewodnicząca Rady Nadzorczej MPK), ale to nie zmienia faktu, że będziemy dalej walczyć o uznanie wozokilometra zgodnego z audytem oraz traktowania spółki MPK na równi z innymi spółkami komunalnymi w Rzeszowie – dodaje.

Co więcej, Sławomir Krygowski dostał inną posadę w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Został kierownikiem w wydziale gospodarki komunalnej, gdzie do 2009 roku pracował jako wicedyrektor. Później został powołany na stanowisko prezesa MPK.

Krygowski miał nie mieć nic wspólnego z protestem związkowców MPK, który odbył się we wtorek (23.04) przed ratuszem.