Koniec przebudowy targowiska miejskiego

Targowisko miejskie w Sanoku po przebudowie. Fot. UM Sanok

SANOK. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na dzierżawę boksów.

Zakończyła się przebudowa targowiska miejskiego (zielonego rynku) w Sanoku. Już niedługo kupujący i sprzedający będą mogli handlować w nowych warunkach. W wyniku tej inwestycji powstał nowy, zadaszony obiekt. Handel będzie się tu odbywał w 78 boksach, każdy o powierzchni ok. 11 m kw., z możliwością łączenia boksów z sobą.

Prace przy budowie, które rozpoczęły się w zeszłym roku, zakończono na przełomie czerwca i lipca br. Początkowo miały być finansowane z budżetu miasta w kwocie ok. 3 mln zł. – Obciążenie budżetu udało się jednak zmniejszyć dzięki dotacji prawie 1 mln zł, jaką Miasto pozyskało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną. Zamyka się je opuszczaną bramą roletową. Alejki między pięcioma rzędami stoisk wyłożone zostały kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych.

Poza obecnie istniejącymi toaletami, powstała dodatkowa, przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście na obiekt nowego zielonego rynku usytuowane jest od strony ul. Lipińskiego, zaś wjazd dla samochodów dostawczych jest możliwy od strony byłego elewatora zbożowego.

– Obecnie Miasto Sanok stara się o uzyskanie zezwolenia na użytkowanie obiektu. Po jego otrzymaniu zostanie ogłoszony przetarg na dzierżawę boksów. Natomiast za handlowanie ze stołów, przed stoiskami oraz w wyznaczonych miejscach pobierana będzie opłata targowa, zgodnie z obowiązującą uchwałą Rady Miasta Sanoka – dodaje Agnieszka Frączek.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments