Koniec strajku w PKS Krosno

W niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 23.50 zakończył się strajk okupacyjny w PKS-ie. Od wczoraj autobusy tej spółki znów kursują normalnie. Fot. Autor

KROSNO. Od wczoraj, 27 bm., autobusy znów kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

Pasażerowie wreszcie mogą odetchnąć z ulgą bowiem zakończył się pięciodniowy strajk okupacyjny w krośnieńskim PKS-ie. Porozumienie zostało zawarte w niedzielę (26 bm.) tuż przed północą, a podpisali je w obecności mediatora – posła PiS-u Piotra Babinetza – członkowie Komitetu Protestacyjno – Strajkowego i Zarządu Powiatu Krośnieńskiego.  Tak więc autobusy zawiozą uczniów do szkół, a pracę zachowa ponad 230 osób zatrudnionych w spółce. Jest też spora szansa na to, że mimo problemów firma przetrwa.

Głównym powodem strajku okupacyjnego (ciągłego), który rozpoczął się w minioną środę było zwolnienie w trybie dyscyplinarnym przewodniczącego zakładowej “Solidarności” Eugeniusza Szczambury. Sytuacja w firmie była wręcz beznadziejna, gdyż Komitet Protestacyjno-Strajkowy nie przyjął warunków porozumienia zaproponowanego w piątek (24 bm.) w południe przez starostę krośnieńskiego Jana Juszczaka jako przedstawiciela właściciela PKS-u.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments