Koniec wiz do USA? Nowe przepisy dla Polaków

– Zaostrzone procedury powodowały, że wiele osób nawet nie podejmowało prób wyjazdu do USA. Dobrze, że teraz ma to się zmienić - mówi Marcin Guzek z Rzeszowa.

PODKARPACIE. Łatwiej będzie nam wyjechać do Stanów.

Do tej pory uzyskanie zgody przez Polaka na wjazd do Stanów Zjednoczonych graniczył wręcz z cudem. Nawet jeżeli otrzymaliśmy takową możliwość, nie było gwarancji, że nie zostaniemy przez amerykańskiego urzędnika odesłani z kwitkiem już na granicy. Wiele osób zniechęconych utrudnieniami rezygnowało z kolejnych prób. Teraz ma się to zmienić za sprawą opracowanego przez Waszyngton systemu, dzięki któremu ruch bezwizowy rozszerzy się na kolejne państwa, w tym Polskę.

Możliwe że już na przełomie 2012 i 2013 roku wyjedziemy do USA bez wizy. Do tej pory, mimo, że nasz kraj był największym sojusznikiem USA w Europie Środkowej, musieliśmy przechodzić zaostrzone procedury wizowe. Wiz natomiast nie mieli np. Czesi i Słowacy. To wielu Polaków zniechęcało do emigracji za wielką wodę. – Rozważałem wyjazd zarobkowy do USA. – mówi Marcin Guzek z Rzeszowa. – Nie robiłem jednak nic w tym kierunku, bo wiedziałem z góry, że zostanę odesłany z kwitkiem. Szkoda, że Amerykanie nie szanują nas tak, jak innych obywateli UE, choć ciągle powtarzają, jak zależy im na sojuszu z nami.

Rozszerzą ruch bezwizowy

Na czym polega nowy system imigracyjnym USA, które ułatwi nam wyjazd do tego kraju? Administracja Baracka Obamy połączyła rządowe bazy danych z informacjami dotyczącymi imigrantów, zagrożenia terrorystycznego i przestępczości. To pozwoli Amerykanom, wyłapać wszystkich tych, którzy nielegalnie przebywają na terenie ich kraju lub będą próbowali się do niego dostać. Jeśli system się sprawdzi, kolejne kraje, w tym także Polska, zostaną objęte ruchem bezwizowym.

Trwa loteria wizowa na zieloną kartę do USA

Osoby, które chcą już teraz wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, mają szansę na otrzymanie zielonej karty, czyli wizy emigracyjnej. 50 tys. zwycięzców loterii będzie miało prawo żyć i pracować legalnie w USA. Formularze zgłoszeniowe można przesyłać tylko drogą elektroniczną, a termin ich składania mija 31 października 2011 r. więcej informacji na stronie: http://www.green-card.info/pl/

Katarzyna Szczyrek

do “Koniec wiz do USA? Nowe przepisy dla Polaków”

 1. Pawel

  Jezeli myslicie ze tak sobie przyjedziecie do USA jak do Angli to jestescie w bledzie !!!!!
  Popytajcie Czechow jak oni tutaj przyjezdrzaja , myslicie ze kupuja bilet i juz ! To kolejny blad musza ladnie wypelnic deklaracje przrz internet to po pierwsze po drugie Amerykanie musza sie zgodzic na wjazd a po trzecie to urzednik imigracyjny na lotnisku i tak jest najwazniejszy jest drugi po Bogu wiec moi drodzy zapnijcie o „panoszeniu” sie w Stanach i zapomnijcie o jakis tam sojuszach militarnych > Milego przebudzenia ze snow w Ameryce i do zobaczenia !!!

 2. ola

  ja korzystałam z tej stronki i właśnie dopiero teraz się zastanawiam nad wiarygodnością …ale już za późno:( czy ktoś jeszcze z niej korzystał?

 3. amivisage

  Pani Katarzyno, co to za link! Proszę się nie powoływać na jakichś naciągaczy chcących wyłudzić 120 zł. Informacje o wizie dostępne są na serwerach Departamentu USA i to w języku polskim.
  http://travel.state.gov/visa/immigrants/types/types_1318.html
  Rejestracja ZERO złotych.

 4. roman

  to dopiero teraz załapali że dane we wszystkich bazach informatycznych należy połączyć w jeden system- długo do tego dochodzili widocznie nie mieli dobrej instrukcji- to teraz już opanują chyba przemyt narkotyków i emigrantów od strony meksyku- chyba że tak ich łapią aby nie złapać

 5. xyz

  Za dużo się im najechało „portorykańców” i tęsknią za Polakami????
  Za późno!

 6. faja

  jest zapotrzebowanie na niewolników – dlatego moze tak będzie

 7. dziecko pijaka

  a co to za autorytet w sprawach amerykańskich jest ten Guzek

 8. roman

  o sensacja- co przestali się bać polskich terrorystów – czy mało mają niewolników – czy wykształconych i teraz raptem znoszą wizy – na pewno jest interes i oni go robią – proste jak prawo cepa..

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.