Koniec z korkami w Jarosławiu

Północna obwodnica jest już wybudowana i czeka na oddanie do użytku. Fot. obwodnicajaroslawia.pl

JAROSŁAW. Oddano do użytku małą obwodnicę południową, zbliża się oddanie tej dużej – północnej.

Jarosław w żartach kierowców występuje jako miasto, którego obwodnica biegnie przez centrum. Na szczęście i dla mieszkańców i dla kierowców powiedzenie to już niedługo straci swą aktualność. Jarosław przestanie być wąskim i wiecznie zatkanym gardłem krajowej czwórki. Wszystko za sprawą już oddanego objazdu miasta od południa oraz północnej obwodnicy miasta, która powinna zastać oddana do ruchu już niebawem.

Od poniedziałku otwarto przejazd wzdłuż południowej granicy miasta, natomiast na północnej obwodnicy trwają w tej chwili odbiory. Jadąc krajową czwórką od Przeworska zaraz za Biedaczowem na początku Jarosławia z krajowej czwórki możemy na rondzie zjechać w prawo i przez ulicę Lotników, Strzelecką i Morawską objechać centrum. W ten sposób wyjedziemy na drugim, wschodnim końcu miasta i włączymy się do krajowej czwórki.

Ta mała obwodnica powstała dzięki budowie drogi łączącej ulicę Strzelecką od skrzyżowania z ul. Pruchnicką do ul. Morawskiej. Ta dodatkowa „mała obwodnica”, nazywana też drogą graniczna, obiegająca Jarosław od strony południowej, to dopiero początek dobrych wiadomości.

30 listopada firma Eurovia zakończyła prace nad budową północnej obwodnicy Jarosławia. W tej chwili na 11-kilometrowej obwodnicy trwają odbiory, drogę musi też zatwierdzić nadzór budownictwa. Możemy liczyć, że ta ważna droga zostanie oddana do użytku jeszcze w tym miesiącu. Możliwe, że na święta Jarosław będzie miał już dwie obwodnice.

Południowa obwodnica budowana była przez starostwo powiatowe, północna z kolei przez GDDKiA. Ta północna ma na celu przełożenie przebiegu krajowej czwórki na północ od miasta poza centrum. Na tej obwodnicy zlokalizowane są cztery węzły. Pierwszy to połączenie z krajową czwórką na granicy Biedaczowa i Jarosławia. Drugi to skrzyżowanie obwodnicy z drogą krajową nr 77 w, trzeci to z kolei węzeł z ulicami Zamkową i Sanową. Czwarty węzeł na obwodnicy to skrzyżowanie z przedłużoną ul. Morawską. Ostatni węzeł to znów połączenie drogi z krajową czwórką w miejscowości Munina.

Artur Getler

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o