Koniec z niebezpiecznymi skokami na „Żwirowni”

Młodzież nie zdaje sobie sprawy, jak wiele ryzykowała taką zabawą. Ich rodzice mogą teraz odetchnąć z ulgą. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Miasto zlikwidowało w końcu niebezpieczną linę na „Żwirowni”, z której młodzież skakała do wody, ryzykując zdrowiem.

Po raz kolejny po naszej interwencji miasto poszło po rozum do głowy! Już ponad miesiąc temu pisaliśmy o skokach do wody z liny przywiązanej do konaru drzewa na „Żwirowni”. Chwila dekoncentracji bądź urwanie liny mogła skończyć się dla młodych ludzi tragicznie. W końcu zarządca, czyli miasto, zlikwidowało linę, odcinając gałąź, do której była ona przywiązana.

– Szkoda, że już nie ma, bo się fajnie skakało – mówi 12-letni Jurek, który prawie codziennie oddawał kilkanaście skoków. Inne zdanie mają dorośli. – Zawsze mówiłam moim synom, że jak ich tam zobaczę, to więcej na żwirownię nie pójdą. Teraz już nie muszę o tym myśleć – cieszy się pani Bożena.

Naszym zdaniem miasto powinno zapewnić młodzieży na żwirowni “cywilizowany” obiekt do skoków. W przeciwnym wypadku nadal będą powstawać tu niebezpieczne konstrukcje.

Arkadiusz Rogowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
8 lat temu

Uciąć należy gałąź na której umocowana jest linka, to jest żenada, przeciez w kazdej chwili mozna dowiesic nową … kompromitacja miasta, jesli sądzi ze zlikwidowaniem linki zlikwiduja problem. Ryba gnije od glowy.

Mariusz
Mariusz
8 lat temu

HA HA HA tyle mogę napisać, wczoraj byłem na żwirowni i kilka młodych osób już w stanie % alkoholowego w najlepsze skakało do wody na lince, więc „MIASTO NIC NIE ZROBIŁO ” w tym temacie, linke mozna zawiesic w kazdej chwili i tak wlasnie sie dzieje.

HoooL
HoooL
8 lat temu

ha,ha,ha to jest smieszne,przeciez zawsze mozna zawiesic nowa line,niekosztuje to duzo trudu,co innego jak miasto by scielo drzewo ,to wedy napewno niebezpieczestwo zniknie,niedlugo miasto papierki pozbiera na zwirowni i pobiegnie z tym do gazety,a smrodu z zalewu to oni nie czuja?

urszula
urszula
8 lat temu

rychło w czas!

jfk
jfk
8 lat temu

dobrze, że miasto nie zlikwidowało żwirowni