Koniec z obskurnymi barakami i dziką górą

Tak ma wyglądać za dwa lata Góra Cyranowska. Fot. Archiwum

MIELEC. Jeśli tylko zima odejdzie na dobre, ruszą prace przy rewitalizacji Miasteczka Młodego Robotnika i Góry Cyranowskiej. Koszt obu inwestycji przekracza 9,2 mln zł.

Gigantyczna metamorfoza czeka dziką jak dotąd Górę Cyranowską, która ma za dwa lata przeistoczyć się w… Park Leśny, stając się atrakcją turystyczną regionu. Nie byłoby na to szans, gdyby nie 7 mln zł dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Został już rozstrzygnięty przetarg na oba te przedsięwzięcia, podpisane zostały już umowy z wykonawcą – informuje prezydent Janusz Chodorowski (69 l.), zwracając uwagę, że miasto nie czekało na mannę z europejskiego nieba i z własnego budżetu zmodernizowało ulicę na MMR, a także zbudowało ścieżkę rowerową przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Dodajmy, że projekt rewitalizacji MMR (z barakami pamiętającymi czasy wczesnego PRL-u, położone między obszarem przemysłowym a osiedlami) przewiduje przebudowę infrastruktury m.in. pod kątem prowadzenia biznesu. Z kolei na Górze Cyranowskiej mają być: sztuczna, efektownie podświetlona rzeka, nowe alejki i oświetlenie oraz tor saneczkowy oraz labirynt z kamiennych gabionów. Inwestycje będą realizowane w latach 2013-14.

pg

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o