Koniec z rozmowami przez CB-radio

Coraz więcej kierowców używa CB-radia.

RZESZÓW. Na redakcyjnym dyżurze skontaktował się z nami pan Robert, który jest zawodowym kierowcą i na co dzień jeździ samochodami ciężarowymi.

– Mam już dość i wielu moich kolegów również słuchania podczas wielogodzinnej jazdy nieodpowiedzialnych gówniarzy, którzy sobie robią jaja, opowiadają jakieś niestworzone historie – mówi.

CB-radio to także, znakomity antyradar dla „rajdowców”. Policjanci jednak przyznają, że takie ostrzeżenia działają często prewencyjnie, a o to przecież chodzi, żeby kierowcy nie jeździli jak szaleńcy.

Na kilku wspólnych patrolach z policjantami jeździliśmy nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem w poszukiwaniu „rajdowców”. Na trasie widzieliśmy mnóstwo samochodów z charakterystyczną anteną na samochodzie. I to ci kierowcy często pędzili na złamanie karku. Gdy namierzyliśmy jeden z takich samochodów, kierowca auta natychmiast wcisnął hamulce i zjechał na prawy pas. Mijając go tylko uśmiechnął się do nas.

W policyjnym radiowozie można było co chwilę usłyszeć komunikaty, gdzie znajduje się nasz radiowóz. – Właśnie mijają kościół w Trzcianie – ktoś mówił przez CB-radio. Po chwili ktoś dodawał, że zawracamy. Dosłownie w każdym miejscu widzieli nasz radiowóz. Jak twierdzą niektórzy policjanci nie chodzi o dawanie kary, a o to, żeby kierowcy przestrzegali przepisów, a ci ostrzegając się przez CB, zwalniają.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marko
marko
9 lat temu

Podziwiam Was ,jestem łącznościowcem ,19 używam a na rozmowy to mamy dodatkowe bandy albo wprawo albo w lewo ale takie radia to kosztują ,a dla wiadomości kluby działają na A B C D E a DX na B i po krzyku

Grześ
Grześ
10 lat temu

Jak przy zakupie będzie musiał pokazać dowód, że jest z miasta to całe chamstwo zniknie z głośników CB. Przecież po głosie i treści rozmowy słychać, kto robi całe bydło na CB.

jab
jab
10 lat temu

CB na całym swiecie jest wolnym radiem więc kazdy z niego korzsta jak chce – mozna tam powiedzieć k***a m** i zmówić zdrowaśkę – nikt nikogo nie musi słuchać – jest tam guzik on/off – a policjanci niech coś znajdą a nie płaczą ze się o nich ostrzega

zbyszek
zbyszek
10 lat temu

Kolego Leonie ,nie kazdego stać na opłaty abonamentowe bo mnie akurat nie stac na to ,a CB radio kupiłem dośc dawno temu by mi słuzyło za informacje dot trasy ,czesto jedziiłem po Polsce jako kurier radio bylo mi pomocne.Faktem jest to ze wielu ludzi zachowuje sie naprawde ordynarnie i nie zwazaja na to ze CB radio sluzy do innego celu.Jednak jak matka nie potrafiła wychowac takiego oprycha to nic tu juz nie pomoże i tacy beda nadal klnąc ,pierdzec i bekac do gruszki.

leon
leon
10 lat temu

rejestracja CB powinna wrócić, większość ćwoków kupuje CB i bawi się pierdząc do gruszki czy też bekając oraz klnąc.
100zł na rok to dla potrzebującego nic wielkiego a ten kto kupił radio żeby się bawić od razu by je sprzedał, za zebraną opłatę powinni powołać grupę ekspertów która to namierzałaby dowcipnisiów bawiących się i zagłuszających kanał 19 jak i pozostałe 39 kanałów.

słuchacz
słuchacz
10 lat temu

Zgadzam się z p.Robertem,bo niektórzy nie wiedzą po co jest CB radio,że w niektórych sytuacjach może ratować życie lub zdrowie ludzkie,pomaga w poszukiwaniu adresu a także w innych sytuacjach drogowych.W dawnych czasach CB radia musiały być rejestrowane i nie było ich tyle,a za nadużywanie w sposób wulgarny były kary.Teraz jest „wolna amerykanka”co się słyszy w tym radio to uszy więdną,władza powinna się tym zainteresować.

Borjan
Borjan
10 lat temu

Skoro pan Robert ma dośc rozmów przez CB to niech pozbędzie się radia .Proste no nie ? A swoja drogą co oznacza tytuł tego artykułu ?Bo moim zdaniem ma się chyba nijak do tekstu ….A co do CB to sam mam radio i moge powiedzieć ,że nikt nie wymyśla żadnych historii ,a jak ktos chce sobie pogadać to przechodzi „kanał wyzej „.Też proste .No nie ?

Jerzy
Jerzy
6 lat temu
Reply to  Borjan

Panowie mam radio od 20 lat ,mają moi synowie ,świat generalnie schamiał i to jest stan pogłębiający się ,tak samo tu w internecie ,najodważniejsi to anonimowi ,ani rejestracja nic nie zmieni ,(ani namierzanie ,skąd kasa na to ).po prostu jest chamsko i lajtowo to radio wyłączam cóż ,krótkie pytanie o trasę i potem spokój ,nie dajmy się zwariować ,ani teraz ani potem.