Konkurs na auto roku 2011

Dacia duster to prawdziwy czarny koń tegorocznego konkursu

2 listopada została ogłoszona finałowa siódemka samochodów, które będą rywalizować o zaszczytny tytuł najlepszego samochodu 2011 roku.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego auta naszego globu stanęło 41 modeli. Niestety, jak to w konkursach bywa większość musiała odpaść. Do finału mogło bowiem zakwalifikować się tylko 7 modeli. Zdaniem 58 dziennikarzy biorących udział w tegorocznym konkursie, do ostatecznej rywalizacji o najlepsze auto 2011 roku stają: alfa romeo giulietta, citroen C3/DS3, dacia duster, ford C-Max, nissan leaf, opel meriva i volvo S60. Finałowa siódemka może być dla niektórych zaskoczeniem. Oczywiście nikogo nie dziwi obecność w każdym konkursie takich pewniaków jak Alfa Romeo, czy Citroen, ale już dużym zaskoczeniem jest nominacja dla Dacii! Rumuńska marka, przeznaczona na ubogie rynki krajów rozwijających się, to prawdziwe zaskoczenie. Pod skrzydłami francuskiego koncernu Dacia ma się coraz lepiej, a duster jest najlepszym przykładem, że tanie auto może rywalizować z najlepszymi. Jeśli jeszcze zajmie wysokie miejsce, bo o zwycięstwie raczej mowy być nie może, będzie to prawdziwy czarny koń tegorocznego konkursu.

Zaskoczeniem może być brak w finale VW, ubiegłorocznego zwycięzcy. Do konkursu stanęły 3 modele, ale żaden z nich nie zdobył serc jurorów. Generalnie w tym roku porażkę poniosły firmy niemieckie. Do finału nie weszło żadne audi, BMW i porsche. Honoru broni tylko ford C-Max. Uznania nie zyskała także zbierająca bardzo pochlebne opinie w środowisku dziennikarskim hybrydowa honda CR-Z. Natomiast wystarczającą sympatię uzyskał elektryczny nissan leaf, ale takiego uznania nie zdobył już drugi elektryczny pojazd mitsubishi i-MiEV. Szczęścia nie miały również modele koreańskie. Rozstrzygnięcie konkursu, a więc najlepsze auto 2011 roku poznamy 29 listopada.

Grzegorz Burda

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments