Konsekwentne rezerwy

Piłkarze rezerw Resovii zrobili w niedzielę to, co nie udało się jeszcze żadnej druzynie w tym sezonie - pokonali Crasnovię.

CRASNOVIA – RESOVIA II. Pierwsza porażka ekipy z Krasnego na własnym stadionie.

To był mecz, na który warto było się wybrać. Piłkarze Crasnovii choć jako pierwsi strzelili gola, zeszli z boiska pokonani przez rezerwy Resovii. Gorycz porażki przyszło im przełknąć po raz pierwszy w tym sezonie na własnym stadionie.

Trener gości Wiesław Gołda, tradycyjnie mógł liczyć na posiłki z pierwszej drużyny. Dzięki temu, kibice zobaczyli w akcji m.in. Petara Zahradnika i Tihomira Czeneskowa. Wyróżnił się tylko ten pierwszy, strzelając wyrównującą bramkę. Poza tym można było się przekonać, że zagraniczne posiłki, nie są bynajmniej lepsi od młodych polskich piłkarzy i zasłużenie tkwią w IV-ligowych rezerwach.

Czym goście przewyższali w niedzielę rywali? Przede wszystkim spokojem w rozgrywaniu akcji i wyższą kulturą gry. Rzeszowian nie zraziła nawet szybko stracona bramka, także dlatego, że błyskawicznie na nią odpowiedzieli. W miarę upływu czasu, to miejscowym brakowało pomysłu jak zagrozić bramce rywali, natomiast ataki przyjezdnych, choć może rzadsze, na pewno były groźniejsze. Mimo wszystko wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Tak się nie stało, bo Pietrucha, złamał w końcówce obowiązujące konwenanse, decydując się na indywidualną szarżę. Całkowicie zaskoczył tym miejscowych, minął kilku defensorów Crasnovii i na raty pokonał Jońca.

CRASNOVIA 1
RESOVIA II 2
(1-1)
1-0 Pietrasiewicz (16.)
1-1 Zahradnik (22.)
1-2 Pietrucha (84.)
CRASNOVIA: Joniec – Drapała, Górak (76. Ostrowski), Baran, Parys, Kędzierski, Burak, Stępień (39. Smężeń), Rozborski, Szczepański, Pietrasiewicz
RESOVIA II: Szyszko – Pietrucha, Ślęzak, Domoń, Góra, Rop (46. Fedan), Szalacha, Codello, Zahradnik (75. Skowronek), Czeneskow (57. Hajczuk), Krawczyk (90. Warchoł)
Sędziował Patryk Tylski (Mielec). Żółte kartki: Baran, Burak, Smężeń, Drapała, Szczepański oraz Zahradnik. Widzów: 150

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments