Konsolidacja chwilówek – jak możemy to zrobić?

W Polsce są setki firm pożyczkowych, w których co miesiąc klienci zaciągają tysiące pożyczek. Większość z nich to chwilówki, co oznacza, że są na krótki czas. Warunki umowy są atrakcyjne, formalności jest niewiele, a pieniądze dostaje się niemal natychmiast. Minusem jest to, że wszystko trzeba oddać w terminie 14 dni, 30 dni, czasem nieco więcej. Co, kiedy pieniędzy na spłatę brakuje?

Chociaż od lat podkreśla się, że nie da się pozbyć kredytów i pożyczek, biorąc kolejne, to w dalszym ciągu wielu dłużników tak robi. Efekt jest tego taki, że kolejne pożyczki są na wyższe kwoty, bo pojawiają się odsetki. Nie tylko dług nie maleje, ale wciąż rośnie. Sytuacja jest równie problematyczna, kiedy ktoś zbyt pochopnie weźmie parę pożyczek. Trudno je wszystkie spłacić w terminie, nawet po rozłożeniu na raty. Do dyspozycji osób, które znalazły się w tak trudnej sytuacji, jest konsolidacja chwilówek.

Konsolidacja chwilówek – co to jest i dlaczego warto?

W najprostszym ujęciu konsolidacja chwilówek oznacza połączenie kilku zobowiązań w jedno. Dług nie znika, w dalszym ciągu trzeba go płacić, ale jest to znacznie prostsze, kiedy ma się tylko jedną ratę. Do tego jest ona znacznie niższa niż to, co się płaciło do tej pory. W ten sposób nie powstają nowe zaległości, a dotychczasowe stopniowo się redukują.

Podjęcie decyzji o konsolidacji jest pierwszym świadomym i przemyślanym krokiem, który pozwoli prostować sytuację finansową. To też ten moment, kiedy można odzyskać pewność siebie i spokojniejsze życie. Znów ma się nieco więcej pieniędzy, a skutki wcześniejszych decyzji finansowych powoli stają się mniej odczuwalne. Na konsolidację nie warto decydować się dopiero wtedy, kiedy jest bardzo źle. Im wcześniej, tym łatwiej i szybciej pójdzie wszystko uregulować.

Gdzie zwrócić się w sprawie konsolidacji?

To zależy od tego, w jakiej dokładnie się jest sytuacji. Jeśli przyczyną, dla której ktoś stara się o konsolidację, jest to, że spłaca w terminie wszystkie zobowiązania, ale widzi, że może się pojawić problem, albo jest to dla niego za dużo, może starać się o konsolidację w banku. Jednak kiedy ma się jakiekolwiek długi, to bardzo szybko można trafić do BIK. Podczas rozpatrywania każdego wniosku w banku, analizuje się bardzo szczegółowo zdolność kredytową.

Dlatego też mając jakiekolwiek zaległości i kłopoty, warto skierować się do firmy pożyczkowej. Jest to też warte uwagi, kiedy komuś zależy na czasie. Wystarczy wypełnić wniosek i złożyć go w placówce i internetowo. Z racji tego, że firmy te pracują inaczej, znacznie łatwiej uzyskać decyzję pozytywną. Nie zawsze sprawdza się też zdolność kredytową. Jednak przed podpisaniem umowy należy zweryfikować dokładnie, jaka będzie całkowita kwota do spłaty, ile wynoszą odsetki i miesięczne raty.

Konsolidacja chwilówek ma pomóc, a nie stać się źródłem nowych problemów, więc wybór odpowiedniej firmy jest bardzo ważny. Nie każda firma pożyczkowa działa w ten sam sposób, więc warunki umowy mogą być inne.

Artykuł powstał we współpracy https://www.splatachwilowek.pl/

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o