Konstrukcja ogrodów już gotowa

Żelbetowa konstrukcja parkingu, nad którym powstaną ogrody włoskie

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie klasztoru ojców Bernardynów i budowie ogrodów włoskich są już bardzo zaawansowane i wyprzedziły harmonogram robót. Gotowa jest już zasadnicza konstrukcja parkingu, nad którym powstaną ogrody włoskie.

Pod płytą wspartą na słupach znajdzie się miejsce dla prawie ok. 180 samochodów. Na dachu parkingu powstaną alejki, trawniki, labirynty z krzewów, kwatery z drzewami owocowymi oraz ołtarz polowy. Cały teren zostanie też oświetlony przy użyciu lamp wbudowanych w płytę ogrodów. Będą tu odprawiane nabożeństwa w trakcie większych uroczystości z udziałem pielgrzymów.

W ramach inwestycji wyremontowano też poddasze konwentu i wymieniono dach. Klasztor zostanie też rozbudowany o nowe skrzydło, w którym znajdą się trzy sale wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarnym oraz korytarz prowadzący z krużganków w kierunku kaplicy. Ta część konwentu jest już w stanie surowym.

Inwestycja ma kosztować ok. 28,9 milionów złotych. Na rozbudowę sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej ojcowie Bernardyni uzyskali unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ok. 24,6 milionów złotych. Całość prac ma być gotowa końcem 2012 r. Wszystko wskazuje na to, że uda się je zakończyć wcześniej.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments