Kontrkandydaci w wyborach na wójta gminy spotkają się w sądzie

Wójt gminy Żurawica, Janusz Szabaga

GMINA ŻURAWICA. – Były nieprawidłowości – twierdzi K. Składowski.

Choć od wyborów samorządowych minęły już ponad dwa miesiące nie wszystkie związane z nimi sprawy są rozstrzygnięte, Na przykład w gminie Żurawica. Tu kontrkandydat obecnego wójta-elekta, Janusza Szabagi złożył do sądu protest. Dlaczego? Ponieważ według niego doszło do sporych nieprawidłowości podczas wyborów. Szabaga sprawy komentować nie chce. – Rozstrzygnie sąd – odpowiada.

Krzysztof Składowski i Janusz Szabaga w wyścigu do fotela wójta gminy Żurawica „szli łeb w łeb”. Ostatecznie, bardzo niewieloma głosami zwyciężył wójt- elekt, czyli Janusz Szabaga. Wyniki wyborcze obu panów to 2783 glosy dla Składowskiego i o 21 głosów więcej dla w wójta – elekta. – Od wielu komisji wyborczych, w których mój komitet wyborczy miał członków i mężów zaufania docierały do mnie informacje o nieprawidłowościach – mówi Krzysztof Skladowski.

Krzysztof Składowski

– Nie tylko w przypadku głosowania na włodarza gminy, ale i na radnych -dodaje. Szczególnie niedbała miała być na przykład, według Składowskiego, komisja w Wyszatycach. – Dochodziło do sytuacji, kiedy nie żądano dowodu osobistego od wyborców, bo „przecież się znamy” – twierdzi K. Składowski. – A także nieprawidłowości w przeliczaniu głosów nieważnych – zauważa. Zważywszy na to, że wybory na wójta zakończyły się bardzo niewielką przewagą jego kontrkandydata, a informacji o tym, że w komisjach „różnie się działo” było wiele, Krzysztof Składowski zdecydował się na zwrócenie się do sądu. – Skoro doszło do tego, że po prosteście wyborczym jednego z kandydatów na radnego w Orzechowcach „cofnięto” mandat innemu, to coś jest na rzeczy – mówi. – Uważam, że nie można tego tak zostawić – dodaje.Wójt-elekt gminy Żurawica, Janusz Szabaga, komentować sprawy nie chce. – Od rozstrzygania takich spraw jest sąd – podkreśla. – Jako podmiot sprawy uważam, że nawet nie wypada mi jej komentować – dodaje podkreślając, że oficjalnie jeszcze o terminach ewentualnych spotkań w sądzie nic nie wie. Jak ustaliliśmy posiedzenie sądu w tej sprawie ma się odbyć pod koniec miesiąca.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments