Kontroler sprawdzi, czy zapłaciłeś abonament

Fot. sxc.hu

KRAJ, PODKARPACIE. Pracownicy skarbówki i Poczty Polskiej wyegzekwują zaległe opłaty RTV.

Jeszcze w tym roku do naszych domów zapukają pocztowi kontrolerzy, którzy będą egzekwować zaległe opłaty abonamentowe RTV. Ministerstwo Finansów już dogadało się z Juliuszem Braunem, prezesem TVP, w sprawie wspólnych działań urzędów skarbowych i Poczty Polskiej, tak żeby odzyskać pieniądze za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych.

Zgodnie z prawem opłaty abonamentowe pobiera się za używanie odbiorników RTV  w celu umożliwienia realizacji misji publicznej jednostek publicznej radiofonii i telewizji. Obecnie taka opłata miesięcznie wynosi 18,50 zł, a rocznie – 222 zł.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
VV
VV
8 lat temu

placenie za uzywanie? idiotyzm. place za prad a za odbiornik zaplacilem w sklepie. korzystam z uslug telewizji satelitarnej wiec tym samym place za idiotyczne propozycje tv publicznej choc jej nie ogladam.
wspolczuje tym poborcom bo ludzie nie sa juz glupi i posla ich do wszystkich diablow. a moje psy, do tej pory biegajace po odgrodzonym kojcu od dzis puszczam swobodnie na caly ogrod. pedzej umre niz zaplace. czas najwyzszy stracic pare glow. rewolucja to tylko kwestia czasu.

asterix1969
asterix1969
8 lat temu

Ja nie chcę płacić za realizację misji publicznej jednostek publicznej radiofonii i telewizji, gdyż takie coś moim zdaniem nie istnieje.
Ponadto w ogóle nie oglądam telewizji publicznej.
Dlaczego mam płacić za uzywanie odbiorników radiowych i telewizyjnych – przecież zapłaciłem za nie w sklepie, a za prąd który zużywają tez płacę.

maciek
maciek
8 lat temu

jak zapukają do moich drzwi to poszczuję ich teściową hahahaha !!!

Igor
Igor
8 lat temu

DONALD ratuj! W końcu to Ty nawoływałeś do niepłacenia abonamentu! Aha, teraz kiedy zawłaszczyliście już całkowicie TVP „abonament łobowiązkowo płacić trza”? Tylko nie rozumiem dlaczego wszyscy mają sie składać na propagandę PO, na niebotyczne honoraria dla różnych Lisów i gębę Żakowskiego, której i tak nie oglądam?