Kontrowersje wokół oceny z religii

Od kilku tygodni Zespół Szkół nr 2 jest najbardziej „medialną” placówką oświatową w Kolbuszowej. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Poseł Ruchu Palikota, Armand Ryfiński, złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej o możliwości popełnienia przestępstwa przez katechetkę z Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej.

Poszło o kryterium oceniania religii. Zdaniem parlamentarzysty z Radomia, nauczycielka miała bezprawnie rozszerzyć kryteria oceny końcowej z religii, m.in. o codzienną modlitwę i uczęszczanie co niedziele na mszę św.

Sprawa ciągnie się od kilku tygodni, wśród mieszkańców wywołując skrajnie różne emocje. Mirosław Kaczmarczyk (50 l.), dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kolbuszowej, w skład którego wchodzi SP nr 2, przesłał nam w tej sprawie oświadczenie. Oto jego treść:

„Kryteria oceniania z religii katechetka SP nr 2 opracowała na podstawie dokumentu „Program edukacji religijnej dla klas czwartych szkoły podstawowej” opracowany przez zespół pod kierunkiem ks. Zbigniewa Marka. Zawarte są tam kryteria oceniania z religii. Na str. 50 i 51 znajdują się wytyczne (…). Informuję również, że do tej pory żaden z rodziców nie zgłosił zastrzeżeń do kryteriów oceniania z religii w naszej szkole.”

pg

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
annaBoletztomaszpatriotawicio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
anna
Gość
anna

Moje dziecko poszło wcześniej do szkoły. Jako sześcioletek dopiero poznaje przedmiot religii. Jesteśmy bardzo wierzący i zawsze chodziliśmy do Kościoła a mimo to dziecko jest zniechęcone do lekcji religii. Katechetka na koniec roku wystawiła ocenę dobrą, co w konsekwencji dziecko nie zostało wyróżnione na koniec roku. Inny katecheta, kiedy opowiedziałam mu o zniechęceniu do nauczającego i do przedmiotu poradził mi żeby dziecko wypisać z religii, a między lekcjami będzie miało okienko (czyli będzie wyobcowane na świetlicy szkolnej czy po korytarzu). To jest podejście niepedagogiczne. Nie chcemy zakazywać dziecku nauki, gdyż ono dopiero poznaje religię. Moim zdaniem tekie małe dzieci powinno… Czytaj więcej »

Boletz
Gość
Boletz

To trochę tak jakby w szkole gastronomicznej najlepsze stopnie stawiać tym co najwięcej jedzą.
Bez sensu ale najważniejsze, że po bożemu. Ewidentny atak na oświatę, Kościół i jedynie słuszną religię.

tomasz
Gość
tomasz

Niech się pan poseł ruchaPalikota zajmie sprawami większej wagi, nie szuka taniego poklasku, chyba, że nic innego nie potrafi?. Siedzi w radomiu, niech skupi się na problemach radomia.

patriota
Gość
patriota

kto to wymyślił żeby do dzieci dopuszczać ludzi o spaczonych poglądach

wicio
Gość
wicio

nie dość że nawiedzona to jeszcze popie***lona ta chetka