Kontrowersje wokół trybuny stadionu Stali

Trwa budowa nowej trybuny na stadionie, nie przewidziano w projekcie pasa bezpieczeństwa oddzielającego ją od toru żużlowego, dlatego konieczne będzie... zwężenie toru.

RZESZÓW. O półtora metra za wąsko.

Trwa budowa trybuny na rzeszowskim stadionie Stali. Pojawiły się jednak problemy, bo nikt nie przewidział, że pomiędzy trybuną a torem żużlowym powinien się znaleźć 1,5 metrowej szerokości pas bezpieczeństwa. Powoduje to konieczność zwężenia samego toru, w taki sposób aby mógł powstać przepisowy pas bezpieczeństwa. Tylko, że kiedy zapowiadano budowę trybuny, nikt nie mówił, że trzeba będzie zwęzić tor.

– Dla klubu zwężenie toru nie jest problemem, stanie się on dzięki temu bardziej wymagający co podniesie poziom rywalizacji sportowej – mówi Tomasz Welc, kierownik drużyny żużlowej PGE Marma Rzeszów. – Problem jest natomiast konieczność oczekiwania na to, aż miasto zwęzi tor. Chcemy ułożyć nową nawierzchnię jeszcze przed zimą, żeby był gotowy przed nowym sezonem. Tymczasem musimy czekać aż Urząd Miasta przeprowadzi wszystkie procedury związane z przebudową toru.

Miasto milczy

Trybuna powstaje i prace są prowadzone cały czas. Natomiast miasto nie rozwiązało problemu zwężenia toru. Chcieliśmy się dowiedzieć czegoś więcej w Urzędzie Miasta, który jest inwestorem w całym projekcie. Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Urzędu Miasta nie odbierał wczoraj telefonu. Z kolei Urszula Kukulska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta była na tyle zajęta, że nie znalazła czasu na rozmowę z dziennikarzami.

Super tajna trybuna?

Nic nie uzyskaliśmy też u wykonawcy. Marta Gawlik, asystentka Zarządu Inżynierii Rzeszów odsyła nas do Urzędu Miasta, który milczy, więc koło się zamyka. Firma projektująca trybunę jeszcze w czerwcu, stwierdziła, że wszystko zrobiła dobrze i żadnych informacji naszym dziennikarzom nie poda, pracownik firmy nie chciał się nawet przedstawić. Wygląda więc na to, że trybuna miejskiego stadionu to inwestycja ściśle tajna. Nikt nic nie wie, nikt nie ma sobie nic do zarzucenia i nie ma zamiaru nic wyjaśniać. Skąd więc wziął się problem z brakiem pasa bezpieczeństwa? Nikt nie chce odpowiedzieć. Co ciekawe inwestor, wykonawca, i projektant nawet nie oskarżają się nawzajem. Co czyni cała sprawę jeszcze bardziej podejrzaną. Pasa bezpieczeństwa nie przewidziano i teraz konieczne jest zwężenie toru, to jest pewne. Pewne jest też, że tor trzeba przygotować do nowego sezonu. Na to się jednak nie zanosi. Nie wiadomo kto w tym wszystkim zawinił. Jednak inwestorem jest miasto i skoro to Urząd Miasta wykłada na ten cel 32,1 miliona zł to nikt inny tylko urzędnicy powinni dopilnować, żeby trybuna była taka jak należy.

Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
borjan
borjan
9 lat temu

kurcze a może ktoś wpadnie na pomysł ,by przesunąc tor w stronę ulicy Hetmańskiej .I wtedy obejdzie się bez zwężania toru .Heheh …w Polsce wszystko jest możliwe ,więc może jakis urzędnik stwierdzi „Przesuńmy tor ” ,bo przeciez w grafice komputerowej można tak zrobić ,więc …będą przesuwac .Buhahaha

borjan
borjan
9 lat temu

kto projektował te trybunę ? Dzieci ze szkoły podstawowej czy firma projektowa ? Ale cóz sprawa budowy trybuny od samego początku ma „pod górkę ” więc to by było zbyt piękne by nie było juz żadnych problemów .A obawiam sie ,że problemy to będąjeszcze wtedy,gdy rozpocznie się jej odbiór techniczny .Bo przecież w Polsce nic nie można wybudować tak by tego czegoś nie poprawiać .Hehe

DANIEL
DANIEL
9 lat temu

A CO TO ZA SZOPKA Z KOLORAMI KRZESELEK NA NOWEJ TRYBUNIE?CZY WY W TYM RATUSZU CHCECIE JUZ „PRZEJSC SAMYCH SIEBIE”?WIECZNIE JAKIES JAZDY Z WAMI WYCHODZA.ALBO WAM SIE NUDZI,ALBO CO GORSZA PRACUJECIE NA STANOWISKACH DO KTORYCH SIE NIE NADAJECIE!!!!!!!!!!!!4 KOLORY??TO ZRÓBCIE 2 ODCIENIE NIEBIESKIEGO,BIALY I NP GRANATOWE ‚OBWÓDKI”ZAWSZE MOZNA ZNALEZC ROZWIAZANIE!!!!!!!!!!1ALE NIE MUSZA BYC KOLORY PSTROKATE JAK HERB MIASTA PRAWDA??MAM PROPOZYCJE–WYMALUJCIE SOBIE WSZYSCY AUTA W TYM RATUSZU W TAKICH KOLORACH JAKIE PROPONUJECIE BEDZIEMY WAS Z DALEKA WIDZIEC!!!!!!!!!POTRAFICIE ZEPSUC DZIONEK NIE POWIEM!!!!!!!!!!!!1

asterix1969
asterix1969
9 lat temu

Kto jest autorem projektu?