Kopacz szefem największego klubu Rady Miasta

Jacek Kopacz jest debiutantem w Radzie, a mimo tego przewodzi 7-osobowej ekipie

MIELEC. Jacek Kopacz, 31-letni prawnik, dyrektor biura posła Krzysztofa Popiołka został nowym przewodniczącym klubu PiS, największego w Radzie Miasta.

Na stanowisku zastąpił doświadczonego Aleksandra Kopcia, radnego z 20-letnim stażem i dwukrotnego wiceszefa mieleckiej rady.
Awans Kopacza związany jest również z poparciem społecznym. Podczas ostatnich wyborów osiągnął najlepszy wynik wśród wszystkich rajców (511 głosów).

Z kolei, poseł Popiołek, który szefuje powiatowym strukturom PiS, tłumaczy, że ważne stanowisko dla 31-latka jest elementem realizacji programu wyborczego partii. – Zapowiadaliśmy, że będziemy stawiać na młodych i tak się dzieje – przekonuje poseł.

Kopacz to również asystent europosła Tomasza Poręby, rzecznik prasowy mieleckiego PiS-u i… muzyk reprezentacyjnej orkiestry dętej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Swojego szefa wybrali też radni powiatowi partii Jarosława Kaczyńskiego. Podobnie, jak w ub. kadencji został nim Waldemar Barnaś. Dodajmy, że do mieleckich samorządów wprowadził aż 15 radnych (powiat – 8, miasto – 7). Nigdzie jednak nie zdobyli władzy.

pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments