Koparka zdetonowała minę przeciwpancerną

Po wybuchu miny pod kołami koparki powstał pokaźny lej. Fot. KPP Dębica
Po wybuchu miny pod kołami koparki powstał pokaźny lej. Fot. KPP Dębica

CZARNA, DĘBICA. Na szczęście nikt nie zginął.

W środę po południu w Czarnej pod Dębicą eksplodowała mina przeciwpancerna. Do wybuchu doszło w trakcie prac przy modernizacji linii kolejowej. Minę zdetonowała pracująca koparka, na szczęście robotnikom nic się nie stało.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną wybuchu była mina przeciwpancerna z czasów II wojny światowej. Do zdarzenia doszło w środę, 11 grudnia, przed godz.14 w Czarnej w rejonie przejazdu kolejowego. Prowadzone są tam aktualnie prace modernizacyjne przy szlaku kolejowym.

Podczas przewożenia kolejnego ładunku ładowarką do tzw. przesiewacza, nastąpiła eksplozja bezpośrednio pod pojazdem. Uszkodzeniu uległa oszklona kabina ładowarki oraz kabina zaparkowanego obok pojazdu ciężarowego marki Man. W chwili wybuchu w pojazdach znajdowali się kierowcy. Mężczyźni nie ucierpieli w zdarzeniu. Miejsce wybuchu zostało zabezpieczone przez policjantów do chwili przybycia patrolu saperskiego.

Podczas sprawdzania przez patrol saperski terenu, na którym nastąpiła eksplozja, znaleziono odłamki, które wskazują na minę przeciwpancerną z czasów II wojny światowej.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments