Kora i Kult na Dniach Tarnobrzega

Dni Tarnobrzega to największe impreza plenerowa w mieście. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG.Chociaż Dni Tarnobrzega dopiero za cztery miesiące, to przygotowania idą pełną parą. Magistrat już zdradza pierwsze szczegóły imprezy.

Dni Tarnobrzega tradycyjnie przypadają na ostatni majowy weekend, czyli od 24-26 maja. Muzyczną gwiazdą, która w sobotę wystąpi przed tarnobrzeską publicznością będzie zespół KULT z Kazikiem Staszewskim.

Kult jest zespołem „rozchwytywanym”, dlatego blisko rok wcześniej trzeba rezerwować termin koncertu.

– Myślę, że to nie lada gratka dla miłośników dobrego polskiego rocka. Kult to legenda. To historia. Dlatego cieszę się, że będziemy mogli gościć w Tarnobrzegu Kazika Staszewskiego z zespołem. A to nie wszystko. Mam nadzieję, że podczas tegorocznym Dni Tarnobrzega każdy znajdzie coś dla siebie – mówi prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

Kult wystąpi w sobotę, za to w niedzielę na scenie zaprezentuje się królowa polskiego rocka – Kora, czyli Olga Jackowska, która przez wiele lat była wokalistką legendarnego Maanamu. W 2009 roku grupa zawiesiła działalność. W listopadzie 2011 roku ukazał się pierwszy od rozpadu Maanamu album Kory, „Ping Pong”.

mrok

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
izamichał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Jedni mają prawo do szczęścia, drudzy szczęście do prawa.
Cora ma szczęście do prawa – bo Prokuratura umorzyła jej sprawę o narkotyki. Zresztą gdyby nie umorzyła – reszty dokonałby sędzia Tuleya. „Staruch” takiego szczęścia nie ma i pewnie miał nie będzie. Areszt wydobywczy mu jeszcze przedłużą.
Wyznacznik szczęścia w 2012 – popieranie PO.

michał
Gość
michał

Królowa rocka?. Wolne żarty. Raczej emerytowana śpiewaczka, robiąca teraz za tubę feministek. Jedyną zasługą tej artystki jest wskazanie pięknego sposobu obrony dla dilerów narkotyków. Prochy nie dla mnie, to tylko żarcie dla pieska. I niezawisły od rozumu sąd takie brednie uznaje za prawdę. A przy okazji : piesek ćpun tez będzie na scenie?