Kornele – wicemistrzyniami Europy!

Wicemistrzostwo Europu to dla Korneli kolejny tytuł o randze międzynarodowej. Tylko w październiku zdobyły je aż trzykrotnie.

RZESZÓW. Kolejny sukces utalentowanych tancerek z Podkarpacia.

Zespół taneczny Kornele wrócił ze srebrnymi medalami z Mistrzostw Europy Show Dance, które odbywały się w Pecs na Węgrzech w dniach 25-28 października. To już trzecia międzynarodowa impreza w tym miesiącu, szczęśliwa dla Korneli.

Z Frankfurtu, na początku października, Kornele prowadzone przez Martę i Magdalenę Muchy, przywiozły Mistrzostwo Świata Jazz Dance, następnie na Międzynarodowym  Festiwalu “O Laur Rzecha” zdobyły Grand Prix, a teraz z Węgier przywiozły Wicemistrzostwo Europy w kategorii Show Dance formacji juniorów.

Otarły się o złoto pokonując ponad 20 zespołów z całej Europy, mimo, że na scenie nie wszystko poszło zgodnie z planem. Były pomyłki, nawet wywrotki, jednak pomysł i choreografia były tak ciekawa, że wszyscy byli oczarowani rzeszowskim zespołem.

To nie koniec tegorocznych sukcesów. O kolejne Kornele zawalczą za miesiąc na Mistrzostwach Świata Show Dance w Niemczech.

anja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o