Kornele znów sięgnęły po złoto

Mistrzostwo Polski jest dla Korneli świetnym podsumowaniem roku pełnego sukcesów. Fot. Archiwum

RZESZÓW. Ostatnie zwycięstwo dało Kornelom nominacje do październikowych MŚ w kat. Jazz Dance we Franfurkcie, MŚ Show Dance w niemieckim Riese oraz ME na Węgrzech

Rzeszowska grupa taneczna Kornele dołączyła do swojej pokaźnej kolekcji kolejne trofeum w postaci złotego medalu na ostatnich Mistrzostwa Polski Show Dance w Szamotułach.
- Ciężko jest zdobyć tytuł, jednak trudniej go obronić – twierdzą zgodnie Marta i Magdalena Mucha, trenerki tanecznej ekipy. A im się ta sztuka udała z choreografią “Pierwszy na mecie” i to nie po raz pierwszy.

Dziewczęta obroniły bowiem wywalczone niespełna miesiąc temu Mistrzostwo Polski., wcześniej dwukrotnie stawały na trzecim podium Mistrzostw Europy (Jazz Dance, Show Dance), w przeciągu ostatniego roku szkolnego zdobyły także Mistrzostwo Świata oraz dwukrotne wicemistrzostwo Świata.

Najświeższe zwycięstwo dało Kornelom nominacje do październikowych MŚ w kat. Jazz Dance we Franfurkcie, MŚ Show Dance w niemieckim Riese oraz ME na Węgrzech. I choć dziewczęta będą miały teraz wakacyjna przerwę w turniejach ich nieprzeciętne umiejętności można będzie podziwiać na różnych plenerowych występach i konkurach. Najbliższy już w niedzielę o godz. 16.30 w Millenium Hall.

Anja

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.