Kornele znów z kompletem medali

Fot. Archiwum Korneli

RZESZÓW. Tylko od września działająca przy MDK rzeszowska grupa taneczna Kornele zdobyła 6 medali na Mistrzostwach Świata i Europy. Sukcesów mają jednak dużo więcej.

Rzeszowskie Kornele mają kolejny powód do dumy w postaci kompletu medali, jakie wytańczyły na ostatnich Mistrzostwach Europy Jazz Dance w Mikołajkach. Ten wyjazd był podsumowaniem pełnego sukcesów roku 2012.

W Mikołajkach Rzeszów reprezentowała starsza grupa Kornelii, powyżej 15 roku życia. W kategorii formacji dorosłych zespół wytańczył złoty medal z układem jazzowym pt.: „ So quiet”. Kornele startowały również w kategorii mini formacje (7 osób), gdzie wywalczyły srebrny i brązowy medal.

Do takich sukcesów dziewczyny są już przyzwyczajone. Tylko w ostatnich miesiącach z zagranicznych wojaży przywiozły m.in.: złoty medal z Mistrzostw Świata Jazz Dance, srebrny medal z Mistrzostw Europy Show Dance- Pecs i brązowy medal z mistrzostw Świata Show Dance – Riesa.

– Medale cieszą, ale bardziej dwie „zielone karty” zdobyte w tym roku przez grupę juniorską we Frankfurcie oraz grupę starszą w Mikołajkach. Jest to możliwość startu bez wcześniejszych eliminacji krajowych na Mistrzostwach Świata oraz w Mistrzostwach Europy w roku 2013 – podsumowuje Magdalena Mucha, choreograf grupy.

anja

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o