Kościół za projektem „Stop LGBT”

Projekt „Stop LGBT” jest absurdalny i niekonstytucyjny, powinien trafić do kosza – komentuje Kuba Gawron. Fot. Archiwum prywatne

Kościół włączył się w zbiórkę podpisów pod projektem ustawy zakazującym społeczności LGBT organizowania tzw. marszów równości. W niedzielę po mszach księża zachęcali do wsparcia projektu Kai Godek.

Autorem kontrowersyjnego projektu “Stop LGBT” jest Fundacja Życie i Rodzina Kai Godek. Antyaborcyjna aktywistka dała się już poznać, jako zagorzała przeciwniczka mniejszości seksualnych, wielokrotnie w homofobicznych wypowiedziach podkreślała swoją niechęć do tęczowej społeczności.

Teraz zdecydowała się pójść o krok dalej i chce całkowitego zakazania organizowania przez osoby nieheteronormatywne marszy, spotkań i zgromadzeń mających na celu promocję tolerancji wobec osób LGBT. 18 sierpnia ruszyła zbiórka podpisów pod projektem, który, jak czytamy na stronie Fundacji Życie i Rodzina ma na celu “ochronę przestrzeni publicznej przed homopropagandą”. W praktyce ma m.in. zakazać marszów równości, podczas których  „promuje się” małżeństwa osób tej samej płci, związki poligamiczne, adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, a także wykorzystywania tęczowych barw w kontekście symboli narodowych i religijnych.

Zapobiega on także ekscesom o charakterze ekshibicjonistycznym, rekrutacji dzieci i młodzieży do struktur ruchu LGBT oraz systemowo dokonywanym podczas parad profanacjom – wyjaśnia Krzysztof Kasprzak, pełnomocnik Fundacji Życie i Rodzina.

Projekt był prezentowany na zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze w sierpniu. Działacze mieli wtedy zaapelować do biskupów, aby umożliwić wiernym składanie zamieszkałym na terenie podległej im diecezji podpisów pod projektem ustawy. 

Kuba Gawron: Miejsce tego projektu jest w koszu

– Ten projekt jest absurdalny i niekonstytucyjny – uważa Kuba Gawron, rzeszowski działacz na rzecz osób LGBT, współtwórca „Atlasu nienawiści”, interaktywnej mapy, na której znajdziemy polskie samorządy, które przyjęły dyskryminujące tęczową społeczność uchwały i deklaracje. 

– Zamiast trafić do kosza, gdzie jego miejsce, będzie wykorzystywany do rozgrywek politycznych i odwracania uwagi od tematów, które dla władzy z różnych względów są niewygodne. Oczywiście politycy kompletnie ignorują fakt, że konsekwencje znowu poniosą osoby LGBTQ – zwraca uwagę działacz.

Od kilku dni śledzi w Internecie informacje na temat parafii, które poparły zbiórkę podpisów pod homofobicznym projektem i zachęcają parafian do podpisywania kontrowersyjnego dokumentu. – Wyszukuję zbiórki „stop LGBT” w Google i na stronach poszczególnych parafii – na początek z diecezji włocławskiej i rzeszowskiej. W ten sposób znalazłem ponad sto zbiórek. Zbieram te ogłoszenia, aby pokazać, że kościół czynnie przyczynia się do budowania państwa, które bierze pod but osoby LGBTQ i odbiera im prawo do walki o poprawę swojego losu – wyjaśnia Kuba Gawron. 

Uważa, że agitacja kościoła może przyczynić się do pogorszenia i tak niełatwej sytuacji osób LGBTQ w Polsce. – Podgrzewanie nagonki słowami o „tęczowej zarazie” i wsparcie zakazu zgromadzeń dla dyskryminowanej grupy społecznej jest zaprzeczeniem słów o szacunku dla drugiego człowieka, jakie w tym samym czasie padają z ambon – podsumowuje nasz rozmówca.

Zbiórka podpisów potrwa do końca października. Potrzeba ich stu tysięcy, aby projekt trafił pod obrady Sejmu.

Martyna Sokołowska

20
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
rychuhijenaciotka z Ropczycmaniekks. Pedofil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rychu
Gość
rychu

no cóż w sumie to i może być, tylko wypowiedzmy przy okazji też konkordat, w końcu musimy „chronić przestrzeń publiczną” przed ukrytymi za czarnymi sutannami homosiami a nasze dzieci bronić przed pedofilami z kościoła katolickiego

hijena
Gość
hijena

konkordat ,to największy błąd jaki popełnił ten komuch i nieudacznik Kwasniewski.Staliśmy się pośmiewiskiem Europy .Przy ogromnych potrzebach panstwa,dzięki tej szemranej umowie, musimu co roku płacić klechom 70 mln zlotych haraczu na Fundusz Kościelny .

hijena
Gość
hijena

klechy kręcą bat na siebie? Nie jest tajemnicą ,że duża część pedałow i zwyrodniałych pedofili ,deprawujących nasze dzieciaczki to klechy

maniek
Gość
maniek

Każdy z nas widział jak jeden z nich siedział na balkonie i się klepał po genitaliach podczas Marszu Powstania Warszawskiego, obrażał dorosłych i dzieci, zaprezentował całe LGBT na jednym obrazku, po co ta dyskusja, zakazać jak najszybciej.

radek
Gość
radek

Chciałbym jeszcze dorzucić pewną opinię do tematu. Wiem,że każdy dokonuje własnych ocen na podstawie zasłyszanych wieści,prawdziwych czy też celowo publikowanych kłamstw. Polska od wielu już lat jest członkiem wspólnoty państw zwanych UE. Nie możemy być zatem ślepi i głusi na oceny naszego postępowania,jakich dokonują inne kraje członkowskie. Zgodziliśmy się przecież na stosowanie się do obowiązujących w krajach unijnych standardów,norm i zwyczajów, nazywanych wspólnymi wartościami.Szefowa Komisji Europejskiej,ważna osobistość we wspólnocie powiedziała: „Nie spocznę w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są, bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia.… Czytaj więcej »

nobo
Gość
nobo

traktaty unijne mówią wyraźnie o odrębności krajów w ustanawianiu i stosowaniu wewnętrznego prawa, więc przestań bełkotliwie kłamać, że jest odwrotnie. Nasza własna konstytucja wyraźnie definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, co przekłada się na pozostałe zapisy prawa, w tym na nowo uchwalane ustawy. Bełkoczesz coś o łamaniu w Polsce konstytucji, a sam nawołujesz do łamania artykułu 18 tego. Co mnie obchodzą błedne opinie o nas polityków z innych krajów? Jakie mają być, skoro opierają się oni na kłamliwym przekazie europosłów opozycji, takich jak chociażby Łukacijewska mówiąca w europarlamencie o masowych samobójstwach nastoletnich lgbtowców w Polsce! Może jakieś przykłady? A… Czytaj więcej »

maniek
Gość
maniek

Czy ta sama szefowa komisji, co z powodów ideologicznych zażądała wypuszczenia sprawcy pobicia i świadomego, celowego zniszczenia cudzego mienia?

katolik z Fary
Gość
katolik z Fary

To KOŚCIÓŁ KATOLICKI czy KLER stoi za tym projektem ?
Dla mnie są to DWIE całkiem osobne instytucje.

ks. Pedofil
Gość
ks. Pedofil

Jacy pasterze takie same ich barany i owce. KRK to totalitarna organizacja o charakterze przestępczym. Źródło: nietolerancji, ksenofobii, nienawiści, pedofilii i urojonych wrogów bez których nie byłaby w stanie egzystować. Jedni bez drugich nie istnieją! Pasterze oraz ich barany i owce, to awers i rewers tej samej monety!
Jesteś naiwny „jak dziecko we mgle”!

ciotka z Ropczyc
Gość
ciotka z Ropczyc

No i się zgadzam z twoją opinią.
Kościół Katolicki to jest osobna instytucja, a ksiądz przy Kościele ma swój PRYWATNY BIZNES jak to widzimy na każdym kroku z Rydzykiem i Głódziem na czele.

BrunoS.
Gość
BrunoS.

Najpierw powinna być akcja „STOP PEDOFILII” a po znaczących postępach w tej akcji można szukać innych pomysłów.

1 minuta prawdy
Gość
1 minuta prawdy

Jest demokracja i każdy, powtórzę każdy może zbierać podpisy za jakimś pomysłem na ustawę. A Kościół robi to co już dawno temu trzeba było zrobić. No nie jest to dobre gdy mężczyźni każą na siebie mówić jak o kobiecie a całe te marsze robią tym ludziom więcej szkody niż pożytku. I jedzie z warszawy po polskich miastach obwoźna hałaśliwa grupa dwoma autokarami od miasta do miasta i zwykłym ludziom przeszkadza.

Warto przypomnieć ostatnie święto narodowe… idą całe rodziny z dziećmi a tu tak pięknie ktoś reklamuje mniejszości:

comment image

maniek
Gość
maniek

Całe lewactwo na jednym krótkim filmiku.

radek
Gość
radek

Dopóki nasz kraj będzie państwem demokratycznym pomysły kleru aby zakazywać manifestacji nie znajda poparcia. Marsze równości mogą się nie podobać,tak samo jak jest wielu,którym nie podobają się procesje. Trzeba godzić różne racje a nie wprowadzać dyktat.

stary
Gość
stary

Zarówno Kościół jak i LGBT jak i każdy obywatel może przecież zebrać 100 tyś podpisów i ustawę wprowadzić pod głosowanie w Sejmie nawet za zakazem procesji.

Tylko LGBT nie zrobią tego w państwie gdzie 98% katolików :)
A swoją drogą to nienormalne jest żeby mniejszość narzucała większości swoje chore normy zachowań.

radek
Gość
radek

Nie bardzo rozumiesz czasy, w których przyszło ci żyć. Nie wolno ograniczać praw ludzi,reprezentujących jakąkolwiek mniejszość, jeśli ich działanie nie krzywdzi drugiego człowieka. Za chwilę bowiem się okaże,że komuś przeszkadzają spacerujący łysi,blondynki czy niepełnosprawni. Dobrze by było abyśmy jako społeczeństwo brali przykład z krajów cywilizacyjnie rozwiniętych,które dobro człowieka stawiają na pierwszym miejscu. Teoretycznie każdy może zbierać podpisy i wnosić różne propozycje do parlamentu,tylko nie każdą propozycję trzeba wprowadzać w życie. Argument o liczbie katolików możesz sobie /i mnie/ darować.Pokaż,jak żyją ci katolicy,jak się zachowują w życiu codziennym wobec bliźnich i w życiu rodzinnym.

romulus
Gość
romulus

Tyle że LGBT chce narzucać dzieciom w szkole swoją patologię współżycia 2 osób tej samej płci do tego uczyć dzieci masturbacji. Geje chcą adoptować dzieci!!! …

… a to już krzywdzenie drugiego człowieka przeważnie młodego który jest ofiarą homolobby.

radek
Gość
radek

Sączysz jad propagandy zamiast przedstawić własną opinię,zgodną z rzeczywistością. Nie jestem pewien,czy rozumiesz właściwie skrót LGBT,bo kiedy czytam,że „LGBT chce narzucić…” mam wątpliwość. Każda szkoła ma własny regulamin a tematy związane z wychowywaniem są przerabiane za zgodą rodziców. Wbrew ich stanowisku,nikt w szkole niczego nie nauczy. Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe jest normalną praktyką w wielu krajach i nikt tam nie zamierza zjawiska ograniczać. Każde krzywdzenie drugiego człowieka musi spotykać się z potępieniem i surową karą. Jak na razie,krzywdy wyrządzają innym osobnicy spoza LGBT i takich jest najwięcej w zakładach karnych.

nobo
Gość
nobo

radek przestań bełkotać. Jak zwykle jesteś pobudzony, gdy mowa o lgbt. Od kiedy to zboczeńcy w Polsce oficjalnie postulują o adopcję? Wskaż choć jedną partie która ma ją w programie. Przecież oni chcą jedynie związków partnerskich, czy nie? Pisząc te głupoty, nie robisz swoim dewiantom przysługi. To że w innych krajach tej patoligii pozwolono się zadomowić, to nie jest argument za tym by u nas zrobiono tak samo. Mienisz sie demokratą, a zbierania zwykłych podpisów zabraniasz.

hijena
Gość
hijena

tylko w moim bloku sąsiadka systematycznie wysiadująca w kościele,to znana osiedlowa cichodajka i plotkara,natomiast sąsiad z trzeciej klatki noszący baldachim podczas procesji, systematycznie po pijanemu leje starą,a wystraszone dzieci muszą biwakować na klatce schodowej