Kosmetyczna zmiana uchwały śmieciowej

W Przemyślu jednak o ile nastąpi jakaś zmiana, to nie teraz. – Musimy sprawdzić, jak funkcjonować będzie system wywozu śmieci na zasadach obecnej uchwały – poinformował Witold Wołczyk (45 l.), rzecznik prezydenta Przemyśla. Fot. Archiwum

PRZEMYŚL. Od 1 lipca za śmieci niesegregowane przyjdzie przemyślanom płacić 15 złotych miesięcznie, zaś za segregowane 11 złotych.

Dzięki interwencji senatorów ustawa dotycząca wywozu śmieci na nowych zasadach nabrała ostatecznie nieco innego kształtu. M.in. będzie można stosować ulgi dla rodzin wielodzietnych i osób w trudnej sytuacji. Senator Andrzej Matusiewicz (61 l.) (PiS) zaapelował do władz miast i gmin swego regionu, by wprowadziły w związku z tym zmiany w swoich uchwałach „śmieciowych”. W rodzinnym mieście senatora, Przemyślu, na razie nie ma projektu nowej uchwały.

W porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej Przemyśla (21 marca) jest co prawda punkt dotyczący zmiany w uchwale „śmieciowej”, ale ma to być zmiana kosmetyczna: termin składania deklaracji dotyczących śmieci magistrat chce przedłużyć o miesiąc, czyli do 30 kwietnia. – Na razie nie mamy zebranych deklaracji, ani rozstrzygniętego przetargu na wywóz śmieci komunalnych, stąd trudno byłoby w tej chwili dokonywać zmian w uchwale – wyjaśnił rzecznik prezydenta Przemyśla, Witold Wołczyk (45 l.).

– Pomyślimy o ewentualnym projekcie zmiany uchwały, gdy będziemy mieć pełen obraz sytuacji i zobaczymy, jak funkcjonować będzie wywóz śmieci według zasad uchwały podjętej w styczniu – dodał przypominając, że przetarg na wywóz śmieci komunalnych z miasta ma być ogłoszony dopiero w kwietniu W. Wołczyk zdradził też, że przemyski magistrat ma się niedługo zaopatrzyć w program, który pozwoli na zbieranie deklaracji „śmieciowych” drogą elektroniczną.

Wiadomo zatem, że w Przemyślu zmiany uchwały „śmieciowej” na razie nie będzie. A to znaczy, że od 1 lipca za śmieci niesegregowane przyjdzie przemyślanom płacić 15 złotych miesięcznie, zaś za segregowane 11 złotych. Dopiero gdy magistrat przekona się, jak działa obecna uchwała, pomyśli ewentualnie o zmianach. A więc na ulgi, o ile zostaną one wprowadzone, przyjdzie poczekać. Wielu na pewno, z utęsknieniem.

Monika Kamińska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Waldemarjolo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Gość
Waldemar

A co z domkami jednorodzinnymi lub dwurodzinnymi?
Dlaczego nie ma możliwości rozliczania od pojemności pojemnika, tak jak kiedyś?

jolo
Gość
jolo

A cóż ja mogę zadeklarować w tej durnej deklaracji? Mam do dyspozycji śmietnik osiedlowy z 4 pojemnikami na wszystko. Jako mający spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu powinienem wystawić pojemniki własne ? Gdzie ? Na rynku pod magistratem ?, w kuchni?, na klatce ?
Panie Wołczyk, pan coś myśli, coś rozumie- czy tylko gada, jak go nakręca ? Ktoś w ogóle myśli w magistracie ?