Kosztowny powrót z dyskoteki

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem młodym mężczyznom, którzy w miniony poniedziałek (28 bm.) ok. godz. 1 w nocy, uszkodzili siedem samochodów.

Oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał sygnał od mieszkańca miasta o młodych mężczyznach, którzy uszkadzają samochody zaparkowane na ulicy Poniatowskiego. Osoba przekazująca informację podała rysopisy wandali. Policjanci natychmiast udali się na to osiedle i w pobliżu bloku nr 7 na ulicy Poniatowskiego zobaczyli trzech mężczyzn idących chwiejnym krokiem, ubranych tak, jak podał zgłaszający.

Wandalami okazali się mieszkańcy powiatu stalowowolskiego w wieku 22, 21 i 20 lat. Mężczyźni podczas kontroli policyjnej powiedzieli, że wracają pieszo do domu z dyskoteki. Byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badania wykazały u najstarszego mężczyzny 1,97 promila, u 21-latka 1,91 promila, a najmłodszy miał 1,49 promila alkoholu w organizmie.

Stalowowolscy śledczy na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną. Dotarli do pokrzywdzonych osób przyjmując od nich zawiadomienia o przestępstwie. Analizując i weryfikując zebrane w tej sprawie materiały, śledczy przedstawili dwóm zatrzymanym mężczyznom zarzuty uszkodzenia mienia. 20-latek usłyszał 7 zarzutów, a jego 21-letni wspólnik 2 zarzuty uszkodzenia mienia. Straty spowodowane przestępstwem wynoszą blisko 4 tysiące złotych.

Wczoraj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli, która zastosowała wobec obu środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.