Kozubek: – Cieszę się, że Resovia ma nowego trenera

Wiesław Kozubek zyskał na zmianie szkoleniowca. – Mam nadzieję, że już niebawem odwdzięczę się trenerowi Tułaczowi za okazane mi zaufanie – podkreśla piłkarz. Fot. Wit Hadło

„Pasiaki” odpadły z pucharu przez koszmarne błędy w obronie.

O mały włos, a Wiesław Kozubek zostałby bohaterem pucharowego meczu z Okocimskim Brzesko. To był pierwszy poważny sprawdzian bocznego obrońcy, który nie cieszył się zaufaniem poprzedniego trenera Resovii.

To po podaniach Kozubka „pasiaki” strzeliły w środę dwa gole i były o krok od wyrzucenia za burtę beniaminka I ligi. Niestety, w ostatniej akcji spotkania bramkarz Marcin Pietryka i obrońcy zaspali, rywal wyrównał na 2-2, a na początku dogrywki zdobył trzecią bramkę. – Dwie asysty cieszą, smucą błędy, jakie popełniliśmy. Na usprawiedliwienie powiem tylko, że od ponad roku nie zagraliśmy w obronie w takim zestawieniu – opowiadał po meczu Wiesław Kozubek.

Trener rzeszowian Tomasz Tułacz żałował straconej szansy. – Przegraliśmy wygrany mecz. Drugoligowym piłkarzom nie przystoją takie pomyłki. Należę do ludzi, którzy zwracają uwagę na grę w defensywie, dlatego tak tego nie zostawię – grzmiał.

Mylili się obrońcy oraz bramkarz Marcin Pietryka. – Pierwszy raz widziałem takie „numery” w jego wykonaniu. Cóż, zdarza się. Ale o niego jestem akurat spokojny, jeszcze nieraz nam pomoże – podkreślał szkoleniowiec „pasiaków”.

Przejęcie sterów przez Tułacza dla Kozubka oznaczało jedno: powrót do składu. – Ucieszyłem się ze zmiany trenera. Marcinowi Jałosze nie pasowałem do koncepcji i nie było mi z tym lekko. Przecież wcześniej byłem podstawowym zawodnikiem. Zostałem przesunięty do drużyny rezerw, ale to zaledwie czwarta liga. Miałem okresy załamania, bardzo poważnie zastanawiałem się nad opuszczeniem Resovii – zdradza Kozubek, który trzy lata temu u trenera Tułacza strzelał głową mnóstwo goli.

– Wkrótce nastąpi powrót „złotej dyni” – uśmiecha się piłkarz. – Do stałych fragmentów przywiązujemy wielką wagę.

tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stan
Stan
8 lat temu

Racja stałe fragmenty nie były widoczne za czasów Jałochy, skarżył się, że nie ma kto wykonywać a może trzeba to było wytrenować. Jeśli chodzi o mecz druga połowa ok i nareszcie po stracie bramki wyszliśmy na prowadzenie duża zasługa w tym „Dredziarza” Juszkiewicza.

leon
leon
8 lat temu

trenerze Tułacz nie zmarnuj talentu Wila z rocznika 95 nie rozumiem dlaczego nie sprawdzasz go w sparingach,a przecież brałeś kasę za koordynatora i cooooo nie zauważyłeś tak zdolnego piłkarza popatrz co robi trener zza miedzy wprowadza młodych juniorów, a nie ściąga jaqkichś piłkarzyków ,chwała Mu za to ,obudź się człowieku

cb
cb
8 lat temu
leon
leon
8 lat temu
Reply to  cb

popieram w całości