Kradł w sklepie, ale wpadł też za narkotyki

Fot. KMP Przemyśl

PRZEMYŚL. 17 września, około godz. 17.30 w Przemyślu, ochrona jednego z marketów budowlanych zgłosiła kradzież. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 19-letniego mężczyznę, przy którym ujawniono skradziony w sklepie sprzęt. Okazało się, że to szlifierka kątowa o wartości blisko 600 złotych.

W  trakcie dalszych czynności okazało się, że  sprawca przyjechał do sklepu samochodem osobowym waz z dwoma innymi mężczyznami w wieku 18 i 21 lat. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podczas przeszukania pojazdu w jego wnętrzu znaleźli podejrzany susz roślinny. Znaleziona substancja została poddana badaniu testerem narkotykowym, który wykazał, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn, zabezpieczyli  monitoring sklepu oraz przesłuchali świadków.

Mieszkańcy Przemyśla usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży, a jeden z nich również zarzut posiadania narkotyków. Dalsze czynności policjantów ujawniły kolejną kradzież, której dopuścił się zatrzymany 21-latek. Przestępstwa tego dopuścił się kilka dni wcześniej w tym samym sklepie. Lista jego zarzutów została powiększona o ten czyn.
Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

en/KMP Przemyśl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o