Kradł zamiast ochraniać

Fot. Archiwum

STALOWA WOLA. Policjanci  zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego podejrzanego o kradzież metalowych elementów o wartości ponad 15 tys. zł. Grozi mu  do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę przed południem do stalowowolskich policjantów zgłosił się kierownik jednej z firm przy ulicy Kwiatkowskiego w Stalowej Woli i poinformował o kradzieży z hali magazynowej metalowych sworzni i innych elementów o wartości około 15 tys. zł. Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków.

Po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału policjanci ustalili, że związek z tą kradzieżą może mieć 51-letni mężczyzna, który pracował w firmie ochraniającej magazyn. Policjanci pojechali do miejsca jego zamieszkania i zatrzymali go. Podczas przesłuchania 51-latek przyznał się do przestępstwa. Mężczyzna w okresie od 26 sierpnia do 3 września tego roku skradł z hali magazynowej 1700 kg metalowych elementów, które następnie sprzedawał w punktach skupu złomu. Kradzione materiały ładował do swojego samochodu osobowego i wywoził z terenu zakładu.

Za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.