Kradli co popadnie

Na zdjęciu Wojciech D. prowadzony przez kryminalnych na przesłuchanie. Fot. KMP Rzeszów

STOBIERNA. Włamywał się do budynków gospodarczych, garaży, kradł z posesji. W dwóch przypadkach pomagał mu brat.

Policjanci z posterunku w Trzebownisku, wspierani przez swoich kolegów z wydziału wywiadowczo- interwencyjnego i wydziału kryminalnego, zatrzymali sprawcę włamań i kradzieży. Okazał się nim 21-letni Wojciech D., mieszkaniec miejscowości Stobierna. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Współdziałający z nim jego 23-letni brat Ryszard D. dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci zatrzymali 6 lipca, podejrzanego o kradzieże w Stobiernej 21-letniego mieszkańca tej miejscowości. Został złapany na gorącym uczynku kiedy ze swoim starszym bratem opalał izolację ze skradzionych wcześniej kabli telefonicznych. Pozyskana w ten sposób miedź, miała być sprzedana w miejscowym skupie złomu.

21-latek bardzo szybko przyznał się nie tylko do włamań, ale i do kradzieży przedmiotów z kilku posesji w swojej rodzinnej miejscowości. Na początku czerwca włamał się do budynku gospodarczego, a niespełna dwa tygodnie później do garażu. Wtedy to zabrał spawarkę elektryczną, kilkanaście metrów różnych przewodów elektrycznych i pojemnik z 15 litrami oleju napędowego. Od początku maja do chwili zatrzymania, z terenu czterech posesji ukradł elementy ogrodzeniowe, kilkadziesiąt metrów przewodów elektrycznych, silnik elektryczny i zaczep do ciągnika. Wszystkie te przedmioty sprzedał na okolicznych skupach złomu. Wartość strat  poniesionych przez właścicieli skradzionych przedmiotów przekroczyła kwotę 8 tys. zł.

21-latkowi dwukrotnie pomagał jego brat Ryszard D., który przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Na cały ten czas otrzymał też dozór kuratora. Dodatkowo będzie musiał pokryć koszty prowadzonego postępowania i naprawić wyrządzone szkody.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
petroza
petroza
8 lat temu

No i pieknie !!!