GŁOGÓW MŁP. We wtorek, tuż przed godziną 23. policjanci z Głogowa Małopolskiego, patrolując masywy leśne w okolicy miejscowości Hucisko, zauważyli stojący na bocznej drodze dostawczy samochód.
Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec Rudnej Małej. Z jego wyjaśnień wynikało, że zatrzymał się na chwilę w bocznej drodze, a towarzyszący mu koledzy poszli do lasu na spacer.
W trakcie ich poszukiwania, policjanci doszli do masywu leśnego, gdzie zastali grupę pięciu osób kradnących kable z napowietrznej linii telefonicznej. Dwóch z nich odcinało ze słupa kable, kolejnych dwóch nosiło je w jedno miejsce, a piąty z mężczyzn je segregował. Na widok policjantów cała piątka rzuciła się do ucieczki. Po krótkim pościgu, dwaj z nich zostali zatrzymani. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli ponad 300 metrów odciętego ze słupa kabla.
Już następnego dnia, policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech 19-latków, uczestników nocnej kradzieży. Jednym z nich, okazał się uczeń Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa.
ga