Kradli kable telefoniczne

GŁOGÓW MŁP. We wtorek, tuż przed godziną 23. policjanci z Głogowa Małopolskiego, patrolując masywy leśne w okolicy miejscowości Hucisko, zauważyli stojący na  bocznej drodze dostawczy samochód.

Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec Rudnej Małej. Z jego wyjaśnień wynikało, że zatrzymał się na chwilę w bocznej drodze, a towarzyszący mu koledzy poszli do lasu na spacer.

W trakcie ich poszukiwania, policjanci doszli do masywu leśnego, gdzie zastali grupę pięciu osób kradnących kable z  napowietrznej linii telefonicznej. Dwóch z nich odcinało ze słupa kable, kolejnych dwóch nosiło je w jedno miejsce, a piąty z mężczyzn je segregował. Na widok policjantów cała piątka rzuciła się do ucieczki. Po krótkim pościgu, dwaj z nich zostali zatrzymani. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli ponad 300 metrów odciętego ze słupa kabla.

Już następnego dnia, policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech 19-latków, uczestników nocnej kradzieży. Jednym z nich, okazał się uczeń Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa.

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments