Kradli miedziane rynny

Odzyskane elementy rynien

KROSNO. W punktach skupu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów skradzionej miedzi.

W pierwszej połowie grudnia na Policję zaczęły napływać zgłoszenia o kradzieżach miedzianych rynien z kościołów. Sprawcy okradli w ten sposób kościoły w Korczynie, Targowiskach i dwa w Krośnie. Blisko 20 metrów rynien skradziono także z budynku Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. Według szacunku pokrzywdzonych, łączna wysokość szkód sięgała 20 tys. zł.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia policjanci ustalili, że sprawcami kradzieży są dwaj krośnianie w wieku 19 i 20 lat. Zatrzymano wówczas starszego z mężczyzn, który podczas przesłuchania przyznał się do udziału w całym procederze. W punktach skupu złomu funkcjonariusze odnaleźli również i zabezpieczyli ponad 70 kg miedzi, pochodzącej ze skradzionych rynien. Drugi z mężczyzn ukrywał się. Policjanci zatrzymali go przedwczoraj.

Obydwu podejrzanym przy transporcie i sprzedaży skradzionej miedzi, pomagał ich 19-letni kolega z Krosna. Z tego powodu nastolatkowi postawiono zarzut paserstwa. Za popełnione przestępstwa, wszystkim trzem mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments