Krajowy zjazd wodociągowców

Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Tarnobrzeskie Wodociągi zorganizowały branżowy zjazd dla firm z całej Polski.

Blisko 90 osób, a wśród nich naukowcy zajmujący się problematyką gospodarki wodnej przedstawiciele firm wodociągowych z całego kraju wraz z radą krajową duszpasterstwa tej branży na zjeździe w Tarnobrzegu. Trzydniowe spotkanie pod nazwą  „Człowiek i środowisko wobec żywiołu. Aspekt antropologiczny i techniczny” poświęcone było tematyce powodzi, która przed rokiem tak dotkliwie doświadczyła mieszkańców Tarnobrzega, a także wyrządziła ogromne szkody w majątku gospodarki ściekowej Tarnobrzeskich Wodociągów.

Skalę nieszczęścia łatwiej było sobie wyobrazić, gdy starszy kapitan Jacek Widuch prezentował, z jakim poświęceniem i wysiłkiem strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu nieśli pomoc mieszkańcom zalanych osiedli Tarnobrzega i okolicznych miejscowości. Doskonałym dopełnieniem jego słów była wystawa fotografii Wacława Pintala i Bogdana Myśliwca „Powódź 2010”.

Seminarium zakończyły w piątek obrady Krajowej Rady Duszpasterstwa Zawodowego Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Patronem środowiska wodociągowców jest święty Franciszek.

mrok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.