Kręcą nowe przygody Ojca Mateusza

1. Wczoraj, na sandomierskim rynku kręcono sceny przy oznakowanym na potrzeby serialu budynku komendy powiatowej policji. Fot. Bogdan Myśliwiec

SANDOMIERZ. Ekipa filmowa jedynego polskiego serialu o księdzu detektywie znowu przy pracy.

W trudnych warunkach, ze względu na chłód i wilgotność powietrza, powstają nowe odcinki “Ojca Mateusza”. Ekipa filmowa realizująca popularny serial przybyła do Sandomierza wczoraj i kręci już szóstą serię przygód detektywa w sutannie.

Telewizja Polska wiosną przyszłego roku pokaże dziewiątą serię popularnego serialu “Ojciec Mateusz”. Zdjęcia do sześciu odcinków, który reżyseruje Wojciech Nowak, ruszyły 14 października. Ujęcia z wnętrz kręcone są w podwarszawskim studio, a plenery w Sandomierzu. Zakończenie zdjęć planowane jest na 20 grudnia 2012 r., natomiast zdjęcia do drugiej części tego sezonu rozpoczną się w styczniu 2013 r. Siedem nowych odcinków wyreżyseruje wówczas Filip Zylber.

– Poza główną obsadą, znaną już widzom, w 9. serii na ekranie pojawią się m.in.: Iza Kuna, Kamil Kula, Michał Mikołajczak, Wojciech Solarz, Łukasz Garlicki, Ada Fijał, Robert Gonera, Magdalena Wójcik i Olgierd Łukaszewicz.

– Ujęcia w Sandomierzu realizujemy głównie na Rynku Starego Miasta i w jego okolicach – dowiedzieliśmy się od obsługi planu.

Wczoraj warunki atmosferyczne nie ułatwiały pracy aktorom i filmowcom. Przeraźliwy chłód dawał się we znaki wszystkim, ale może z tego względu, wszyscy wydawali się być bardziej skupieni, tak, by nie było konieczności dokręcania kilku dubli.

Przypomnijmy, średnia widownia serialu jesienią 2012 to 5,04 mln widzów (grupa 4+) i 1,66 mln w grupie 16-49 (dane do 15 listopada).

– “Ojciec Mateusz” jest niekwestionowanym liderem w swoim paśmie. Najwięcej widzów w 2012 roku zgromadził odcinek wyemitowany 1 listopada. Oglądało go 5,38 mln widzów w grupie 4+ oraz 1,86 mln widzów w 16-49 – podaje producent.

Małgorzata Rokoszewska

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
samuelAnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
samuel
Gość
samuel

Będą kręcone nowe odcinki w długim weekendzie Majowym ??

Ania
Gość
Ania

Czy w wakacje 2013 będą kręcone w Sandomierzu odcinki Ojca Mateusza? Jeśli tak to kiedy? :)