Królewskie gaże gwiazd szklanych ekranów

Marcin Prokop ze 190 zł pensji jest najlepiej opłacanym prezenterem. Fot. MWMedia

Nie wygadany i kontrowersyjny Kuba Wojewódzki, ani rzeczowy i opanowany Kamil Durczok jest najlepiej opłacanym prezenterem telewizyjnym. Wszystkich kasuje Marcin Prokop

Jedni w rzeczowy i wyważony sposób przekazują nam ważne informacje. Inni dbają o to, byśmy mieli jak największą wiedzę o otaczającym nas świecie. Są i tacy, którzy staną na głowie, by nas rozśmieszyć, a czasem i zbulwersować. Prezenterzy telewizyjni towarzyszą nam każdego dnia, gdy zasiadamy przed telewizorem. To ludzie bardzo wyraziści, a przez to różni. Łączy ich jedna rzecz – zarobki. Te są na poziomie nieosiągalnym dla wielu z nas.

Piotr Kraśko, Hanna i Tomasz Lis, Robert Janowski, Maciej Kurzajewski i Jarosław Kret to obecnie największe gwiazdy TVP. To na nich “publiczna” stara się zbudować swoją siłę i poza niewątpliwym prestiżem, daje im za to godnie zarobić.

Kosztowni Lisowie
Najdroższe w utrzymaniu jest małżeństwo Lisów. Na gwiazdorski kontrakt może liczyć Tomasz, który miesięcznie ma pensję w wysokości 70 tys zł. Znany dziennikarz na tyle wycenił swoje usługi jakie świadczy na rzecz popularnej “Dwójki”. Niedawno do TVP wróciła też jego żona Hanna, która znów czyta nam wiadomości w “Panoramie”. Miesięcznie stacja płaci jej za to 30 tys. Przy zarobkach męża to może kwota nie imponująca, ale biorąc pod uwagę, że inna prezenterka popularnego serwisu informacyjnego – Iwona Kutyna, może liczyć na “zaledwie” 12 tys., żona największej gwiazdy “publicznej” nie ma chyba prawa narzekać na swoje pobory.

O ile Tomasz Lis jest głównie twarzą TVP 2, tak na pierwszym kanale stacji z Woronicza króluje Piotr Kraśko. Ten popularny prezenter miesięcznie może liczyć na 40 tys, ale niektóre źródła przyznają mu pobory nawet o 10 tys wyższe. Na obu kanałach dość mocno udziela się natomiast Maciej Kurzajewski. Specjalista od przekazywania informacji sportowych, a także prowadzenia programów rozrywkowych, ma pensje na tym samym poziomie co Kraśko i Robert Janowski. Ten ostatni z kolei od jakiegoś czasu edukuje nasze społeczeństwo muzycznie w programie “Jaka to melodia”.

Przemęczać za to nie musi się Jarosław Kret. Pierwszy pogodynek TVP, za to, że kilka razy w tygodniu, przez kilka minut opowie nam w barwny sposób o pogodzie, dostaje miesięcznie 30 tys. Kto by z nas tak nie chciał?

Komercyjni płacą lepiej
Gwiazdy TVP choć sowicie opłacane i tak mogą popaść w kompleksy, gdy widzą gaże jakie otrzymują ich koledzy w stacjach komercyjnym. Tam bowiem płaci się najlepiej i najwięcej. Tomasz Lis, który o miano dziennikarskiej wyroczni może rywalizować z Kamilem Durczokiem, nie jest w stanie z nim się ścigać na polu finansowym. Szef redakcji “Faktów” może liczyć na miesięczne wpływy w wysokości 120 tys zł. To jeszcze gwiazdor TVP, jest pewnie w stanie przeboleć, ale fakt, że jego była żona Kinga Rusin za prowadzenie mniej ambitnych programów dostaje 130 tys, może wywołać u niego lekką depresję. W Polsacie najlepiej płacą z kolei Krzysztofowi Ibiszowi. Była gwiazda TVP może tam liczyć na gażę w wysokości 150 tys.

Wariaci pracują nie za drobne
Jednymi z najbardziej zwariowanych prezenterów są oczywiście Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski. Obaj świadczą świadczą swoje usługi na rzecz TVN. Pierwszy z nich ma pobory na tym samym poziomie co Ibisz, drugi zarabia o 10 tys mniej. To sporo kasy, jak na kogoś, kto zbyt wiele wartościowych rzeczy telewidzom nie przekazuje. Show jednak jak widać też jest w cenie, a akurat w jego robieniu, zarówno Wojewódzki jak i Majewski są bardzo dobrzy.

Drągal na topie
Kto jest liderem rankingu najlepiej zarabiających prezenterów? Tu mamy sporą niespodziankę, bo wszystkie gwiazdy szklanego ekranu zakasował Marcin Prokop. Sympatyczny drągal który za prowadzenie “Dzień dobry TVN”, udzielanie się w TVN Turbo i prezentowanie kandydatów w “Mam talent”. Jak sam podkreśla wcale się jednak tego nie wstydzi i dobrze mu z tym. – Ja po prostu bardzo lubię pieniądze – zauważa najlepiej opłacany w Polsce prezenter.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.