Królowa fitnessu z burmistrzem Sanoka wręczyli wyróżnienia (ZDJĘCIA)

Podczas uroczystego wręczania wyróżnień w sanockim urzędzie miasta pojawiła się znana i lubiana Ewa Chodakowska, która pochodzi z Sanoka. Fot. Archiwum
Podczas uroczystego wręczania wyróżnień w sanockim urzędzie miasta pojawiła się znana i lubiana Ewa Chodakowska, która pochodzi z Sanoka. Fot. Archiwum

SANOK. „Nasi chłopcy są bojowi, walczą zawsze jak wojskowi” – to okrzyk kibica, którym klasa II a z Gimnazjum nr 2 w Sanoku wygrała konkurs na najciekawsze hasło kibica.

Konkurs był elementem kolejnego działania, tym razem pod nazwą „Kibicuję z klasą”, w ramach programu „Bezpieczniej dla mnie i miasta”, realizowanego przez Urząd Miasta Sanoka.

Celem działania „Kibicuję z klasą”, którym objęto młodzież gimnazjalną, było promowanie wśród młodych ludzi, często kibiców, prawidłowych zachowań podczas meczów, imprez sportowych, ale także innych imprez masowych. Tematykę tę poruszano w czasie spotkań z gimnazjalistami, które odbywały się z udziałem przedstawicieli policji. Przybliżyli oni uczniom kwestie odpowiedzialności karnej za zachowania niezgodne z prawem.

Uczniowie wymyślali hasła kibicowskie
Ogłoszono również wspomniany konkurs dla całych klas gimnazjalnych na dowcipne teksty i hasła wspierające wybraną przez nich drużynę sportową lub ulubionego sportowca. Gimnazjaliści mieli za zadanie wymyślić hasła, które będą nowatorskie, śmieszne, a zarazem nie będą propagowały przemocy, różnego rodzaju uprzedzeń i innych niepożądanych zachowań kibicowskich. Do Urzędu Miasta wpłynęło kilkadziesiąt propozycji z 17 klas gimnazjalnych. Uczniowie przysłali wiele ciekawych haseł, a niektóre klasy nawet rozbudowane formy poetyckie, dopingujące sportowców z różnych drużyn. Jury konkursu uznało za najciekawsze hasło wymyślone przez uczniów klasy II a z Gimnazjum nr 2 w Sanoku, dopingujące sanockich hokeistów.

Chodakowska wręcza wyróżnienia
Rozdanie nagród odbyło się w Urzędzie Miasta Sanoka. W uroczystości, oprócz koordynatorów programu, uczniów i ich opiekunów, uczestniczyli także: pochodząca z Sanoka trenerka fitness Ewa Chodakowska oraz burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. Wręczyli oni wyróżnienia zwycięzcom. – Obecność sławnej trenerki była ogromną niespodzianką dla gimnazjalistów i sprawiła im dużą radość – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku.

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali komplet koszulek kibica z nadrukowanym zwycięskim hasłem, a także możliwość dopingowania ulubionej drużyny podczas wybranego meczu. Nagrody pocieszenia otrzymali także zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca: czyli kolejno klasa I b z Gimnazjum nr 4 oraz klasa I a z Gimnazjum nr 2. – Mamy nadzieję, że uczniowie sprawdzą się także jako przykładni kibice i posłużą innym za wzór – dodaje Agnieszka Frączek.

ga

[print_gllr id=102457]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments